| Alecsandrubun a întrebat:

Se poate contesta scăderea mediei la purtare dacă nu am făcut eu nimic? tot timpul se intampla ceva în scoala asta și cine e de vina? normal ca ala de la a8a adica eu.Profesorii,colegi de clasa,de scoala au ceva cu mine,chiar nu știu ce au cu mine, nu știu cu ce le-am greșit în viata asta

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matei 5:38-48 NTR
Ați auzit că s-a zis: «Ochi pentru ochi și dinte pentru dinte». Dar Eu vă spun să nu vă împotriviți celui ce vă face rău. Ci aceluia care te lovește peste obrazul drept întoarce-i-l și pe celălalt. Celui ce vrea să te dea în judecată și să-ți ia cămașa, lasă-i și haina, iar dacă cineva te obligă să mergi cu el o milă, mergi cu el două mile. Celui ce-ți cere dă-i, iar pe cel ce vrea să se împrumute de la tine să nu-l refuzi. Ați auzit că s-a zis: «Să-l iubești pe semenul tău, și să-l urăști pe dușmanul tău». Dar Eu vă spun: iubiți-vă dușmanii, binecuvântați-i pe cei ce vă blestemă, faceți-le bine celor ce vă urăsc și rugați-vă pentru cei ce vă asupresc și vă persecută, ca să fiți astfel fii ai Tatălui vostru Care este în Ceruri. Căci El face să răsară soarele Lui peste cei răi și peste cei buni, și trimite ploaie peste cei drepți și peste cei nedrepți. Căci, dacă-i iubiți pe cei ce vă iubesc, ce răsplată aveți? Oare colectorii de taxe nu fac la fel? Și dacă vă întâmpinați cu dragoste doar frații, ce lucru în plus faceți? Oare păgânii nu fac la fel? Fiți deci desăvârșiți, așa cum și Tatăl vostru Cel ceresc este desăvârșit.

| vasileparnaie a răspuns:

Dani Mocanu a zis ''daca esti vorbit de lume inseamna ca ai valoare'' frate