| Gigiku a întrebat:

Se poate masura marimea sufletului? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marimea sufletului...depinde.Poate sa fie un suflet mare...si rau. Faci numai fapte rele, minti si tot asa.Sau sa fie un suflet mare si bun. un suflet care ajuta, sincer.Depinde in ce fel. oricum partea aceasta cu sufletul o sa fie mereu o poarta deschisa pentru multi.pentru ca nu se stie concret nimic.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Normal.Toti avem un suflet bun.Se ocupa altii sa ne puna bunatatea la incercarewinking

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu se poate măsura adică nu e ca şi cum ai merge la piaţă şi ai spune cântăriţi-mi un kilogram de suflet. Dacă persoana respectivă are suflet îţi dai seama din acţiunile, după felul cum vorbeşte etc. Dar de măsurat nu se poate! Baftă!

| Fifylici a răspuns:

Da, zic eu.Prin exemple buna, vorbe frumoase si dulci, miscari inteligente si daca sti sa te faci remarcat prin ceva bun, frumos si cinstit lumea isi va da seama cate de mare e sufeltul tau(adica daca esti sufeltist).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da :D cu sufletometru...in exclusivitate... puteti cumpara chiar acum online. comenzile se pot face la www.ai_cinci_mi? ro