| Roby10 a întrebat:

Se spune ca atunci cand te uiti la o ora fixa persoana la care te gandesti te iubeste, puteti sa imi dati si alte exemple?

Răspuns Câştigător
| LarisaOana a răspuns:

Ora 1 - o persoana de sex opus iti apreciaza calitatile, te admira pentru farmecul tau si doreste sa afle cat mai multe despre tine
ora 2 - cel care s-a cuibarit in sufletul tau nu este tocmai partenerul potrivit pentru ca, in curand va cauta pe altcineva
ora 3 - persoana care ti-a furat inima te viseaza mereu, in cele mai dulci ipostaze
ora 4 - l-ai cucerit cu adevarat si ai devenit dragostea vietii lui
ora 5 - arde de nerabdare sa va intalniti pentru ca ii este dor de tine
ora 6 - exista cineva care ar face orice ca sa fie cu tine dar stie ca ai o relatie cu altcineva
ora 7 - sta zi si noapte cu gandul la tine si doreste sa-ti impartaseasca sentimentele
ora 8 - simti ca zbori si ai impresia ca toata lumea este a ta pentru ca te-ai indragostit nebuneste
ora 9 - i-ai sucit mintile unui barbat cu ochii negri
ora 10 - alesul inimii tale este hotarat sa te ceara in casatorie
ora 11 - esti trista pentru ca nu te iubeste asa cum ti-ai dori
ora 12 - sunteti putin certati dar destinul va vrea impreuna
ora 13 - iti simte lipsa chiar daca lipsesti de langa el doar 5 minute
ora 14 - a facut o pasiune pentru tine o persoana bruneta cu ochii verzi
ora 15 - l-ai cucerit cu privirea; intotdeauna va adora ochii tai
ora 16 - sentimentele il indeamna sa te sarute dar ii lipseste indrazneala
ora 17 - doriti sa petreceti impreuna
ora 18 - nu pierde nicio clipa fara sa se gandeasca la tine
ora 19 - tu esti viata lui
ora 20 - ai patruns in inima celui mai bun prieten al tau, de sex opus
ora 21 - il macina gelozia pentru ca te-a vazut cu altcineva
ora 22 - l-ai fascinat cu frumusetea ta; nu te va uita niciodata
ora 23 - se intereseaza de tine
ora 24 - ii face placere sa stea la discutie cu tine dar, din pacate, este indragostit de prietena ta

Eu cred ca sunt doar un fel de "superstitii", deci nu cred in asa ceva.

6 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
De exemplu, se mai spune că atunci când nu poţi să adormi, cineva te visează sau că atunci când strănuţi o persoană se gândeşte la tine. Iar dacă priveşti ceasul la 11:11 şi îţi pui o dorinţă, se va împlini.
În fond, sunt doar superstiţii, dar e plăcut să crezi în ele.

| iubbirica a răspuns:

Buna! Eu stiu asa :

1:00-Nu te va uita niciodata

2:00-Te adora

3:00-u esti totul pentru el

4:00-Un brunet te iubeste

5:00-Iubesti ochii verzi

6:00-Iubesti ochii negrii

7:00-Un blond te va iubi

8:00-Iubesti ochii caprui

9:00-Nu te poate uita

10:00-Va veti plimba

11:00-Vrea sa te sarute

12:00-Te va saruta

13:00-Ii place de tine pentru ceea ce esti

14:00-O sa faci dragoste

15:00-Ii este dor de tine

16:00-Vei primii un sarut

17:00-Te iubeste dar nu-ti spune

18:00-Te inseala dar tot pe tine te iubeste

19:00-Te doreste un blond

20:00-Te doreste un brunet

21:00-Ii place de tine

22:00-Se gandeste la tine

23:00-Te gandesti la el

00:00-O sa fiti impreuna

| xcandyoyo a răspuns:

Asa am auzit si eu de ex:niste colege tot zic "si 00 ma iubeste" ceva de genusau daca e 15:15 la fel asa am auzit si eu. funda?

| Bulinaaaaa a răspuns:

Eu sitam ca daca te uiti la ora fixa te iubeste cineva, al carui nume incepe cu litera corespunzatoare orei.
De exemplu: daca te uiti la 18:00 te iubeste cuneva cu R ( a 18-a litera din alfaebet e R), daca te uiti la 1:00 te iubeste ceva cu A( prima litera din alfabet)
sper ca m-ai inteleshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai am auzit asa.
Daca te uiti la 18:59 inseamna ca te-a iubit.
Daca te uiti la 18:00 te iubeste.
Daca te uiti la 19:01 Te inseala.
P.S: Uite un site cu superstiti.
http://lifestyle.ele.ro/Timpul-liber/Divertisment/Superstitii_--a7160.html

| 2dor a răspuns:

1) la fara un minut gen: 12.59...16:59...3:59 inseamna ca se gandeste la tine

2) cand ii si un minut" 12:01... inseamna ca te inseala

3) cand ii "14:14...16:16...3:03: inseamna ca vrea sa fie cu tine

si la ora 9:09 de exemplu se spune a noua litera din alfabet.[adica i] si o persoana cu "i" vrea sa fie cu tinesmug. asta ii valabila si la faara/si" un minut sau fixhappy