| EllyMelly a întrebat:

Si iarasi am cazut jos si imi este greu sa ma ridic. De ce eu? De ce tocmai eu trebuie sa am problema asta? Fiecare cuvint urit adresat mie ma doare si pot plinge in hohote pina nu mai pot daca cineva ma jigneste. Vreau sa prind incredere in mine, dar parca nu am putere. Ma simt atit de inferioara si atit de mica pe linga ceilalti. Cind vad fete atit de frumoase pe strada ma intreb de ce nu sunt si eu atit de increzatoare in mine, sa fiu mindra ca exist, ca sunt sanatoasa? In fine, fiecare om este frumos in felul sau... dar eu parca nu as fi sad. Si mi s-a spus ca gresesc ca am astfel de pareri, ca sunt frumoasa, dar mi-au spus-o doar prietenii, persoanele apropiate. Nu sunt destul de curajoasa sa intru in vorba cu un baiat, sa fiu vesela, sa fiu indrazneata. Cind sunt intr-un grup mereu tac, cu greu scoti o vorba din mine si rosesc toata, iar roseala imi trece abia atunci cind sunt din nou singura. Nu mai vreau sa fiu atit de timida. Ce sa ma fac? Simt ca imi explodeaza capul cind ma gindesc la asta. Ma apasa ceva in piept cind ma gindesc ca sunt asa cum sunt si nu sunt mai frumoasa. Simt nevoia sa ma descarc cuiva, dar nu stiu cui. Nu e o intrebare, eu doar mi-am spus offul. Ma simt dezamagita de mine, vreau sa am pe cineva alaturi si am impresia ca niciodata nimeni nu se va uita la mine ca la o fata frumoasa. Ce folos ca sunt linistita daca nu am parte de experiente frumoase? Nici nu mai stiu cum sa ma exprim.

3 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-ti schimbi modul de gandire happy... Uital pe ista care il ai acum si fa-ti alte reguli alte principe intocmeste un alt proiect de a gandi happy

| Cosmin1I a răspuns:

Aoleuu...cam greu sa iti exprim durerea prin comportament fizic.Din cate vad nu ai nici o problema in a impartasii probleme pe un site :p.

| EmiliaWho a răspuns:

Draga mea, o fata trebuie sa aiba mereu incredere in sine chiar daca ea nu se simte atat de frumoasa pe cat zic ceilalti.Si pentru ca nu ti-ai gasit un prieten nu trebuie sa crezi ca nu se uita baietii la tine.Si ar trebui sa-ti faci curaj sa vorbesti cu un baiat, adica care e problema in a vorbi cu un baiat, toate fetele au aceiasi problema, parca zici ca sunt, nu stiu ce imparati, iar noi slugile lor.Si ca sa nu inteleaga baietii ceva gresit, asta e frica unor fete.In concluzie, incearca sa vorbesti cu un baiat mai cunoscut tie, pentru a-ti fi tie mai usor, si apoi incetul cu incetul evolueaza. Fii sociabila!