| nimeni_2151 a întrebat:

Si stau si ma gandesc acum, ma chinui sa imi aduc aminte, unde eram atunci, unde erai tu mai bine spus. In minte incerc sa te gasesc, te caut dar mi-e greu, pe tine nu te vad. Intreb pe toata lumea ce am facut atunci, de fapt ma intreb pe mine si sincer nu-mi gasesc raspuns. Dar stiu ca intotdeauna aici ai fost si sigur te-am privit, cu ochii te-am zarit dar am trecut prin tine, n-am stat, nu m-am oprit. Franturi imi trec prin minte si vreau ca totul cap la cap sa pun, sa pot sa deslusesc putin din tot ceea ce a fost dar a trecut. Si mie asta imi reprosez, ce am facut atata timp, tu unde ai umblat? de ce nu te-am gasit. Tu mi-ai schimbat gandirea si intr-u totul felul de a vedea si imi dau seama acum ca nu a fost nimic si nici nu va mai fi si niciodata nu voi mai simti acelasi sentiment. Dar vreau acum sa revin si sa-mi explic, pe mine sa ma inteleg, ce am facut de ce nu te-am vazut. De fapt tarziu ai aparut dar unde ai fost pana atunci si ce-am facut cand te-am vazut, nu am facut nimic si asta imi reprosez. Dar ma gandesc ca-n timp noi ne-am schimbat am mai crescut si timpul a trecut, tu ai aparut ai devenit vizibila si in sfarsit si eu pe tine te-am vazut si am stiu ca noi ne vom vedea candva si-a aparut acest cuvant „candva" pe care eu nu-l inteleg. Dar tot eu l-am creat, eu l-am facut sa apara, cumva in mintea mea ceva s-a intamplat. Si daca stau si vreau sa recunosc nu mi-a pasat, nimic nu am vrut sa vad, nu m-am uitat prea mult in jurul meu si cand am inteles am inceput sa iau masuri din ce in ce mai mult pana sa cred ca te-am pierdut. As fi dispus atunci ca sa renunt la tot, pe loc nu as fi prea mult dar as fi pierdut tot. Si toate astea acum nu ar mai fi, ar disparea cuvintele si cu regret le-as inlocui si acolo ar fi si nu acum pe foaie raspandinte usor si incet scrise. Dar totul e frumos acum, ideea pare c-a perit, eu timp nu am avut sa scriu mai mult si da, acum e cam tarziu, mai mult as scrie aici promit c-o sa revin.

Ps: Nu iubiti.

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Imi place compunerica ta.Stiu,se vede ca ai suferit din dragoste ca ai inima franta (esti heart-broken), dar majoritatea oamenilor trec prin asa ceva, asa ca ridica-te! Capul sus! Viata merge mai departe!
Bafta!