| Avrika a întrebat:

Sinuciderea curaj sau lasitate?

11 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Vă face o deosebită plăcere să copiați întrebările populare!
Bineînțeles că este un gest de lașitate. O persoană curajoasă, ar înfrunta situația cu fruntea sus, nu ar renunța la cel mai de preț lucru, viața.
Baftă!

| Neimportant a răspuns:

S-a mai pus odata intrebarea asta dar nah.
Sinuciderea este lasitate pentru ca multi vor sa scape in acest mod de probleme numai ca nu e asa...ei doar fug de responsabilitati si sunt prea lasi ca sa mai lupte in continuare si renunta la viata. Viata e numai una si trebuie traita. Numai Dumnezeu ne-a dat-o si numai el ne`o ia.

| Andrei233 a răspuns:

Inconştienţă.

| MihaiN1 a răspuns:

LASITATE! sa infrunti probleme ca orice om.

| MyFirstLove a răspuns:

Disperare

| eugeniu001 a răspuns:

Lasitate

| LilVmp a răspuns:

Sinuciderea se ajunge din cauza depresiei in care intra o persoanahappy,nu este curaj nici lasitate, este neincrederea in sinehappy, de aceea o persoana intra in depresie si se ajunge la sinucidere deoarece nu are sprijin o persoana care sa o scoatahappy din prapastia in care cadehappy.

| besmartbeclever a răspuns:

Sincer? prostie!

| Allyiee a răspuns:

Pentru mine inseamna lasitate deoarece inseamna ca nu mai curajul sa vezi ce se intampla mai departe in viata.

| andutzzaaaa a răspuns:

Umpik din ambele

| maria_1035 a răspuns:

Sinuciderea e clar lasitate, sa treci peste toate greutatile vietii atunci te poti numi un om curajos. Fiecare are probleme in viata, important e sa le depasesti daca toti am ajunge la sinucidere cand dam putin de greu unde s-ar ajunge... Bine inteles ca toti ne-am gandit macar o singura data in viata la asta...cat de usor ar fi. Dar celor care ii lasi in urma cum crezi ca le va fi? Cred ca ai fost macar o singura data la o inmormantare, cel care a murit nu mai are nici o grija, insa cei care raman sufera, eu cred ca sinuciderea e echivalenta cu lasitatea si egoismul