| bluebird96 a întrebat:

Site'ul bestial.ro este de incredere? La cat ajunge taxele de transport? Eu as vrea sa-mi comand un tricou in valoare de 40 lei dar mi-e frica ca-mi vine acaasa mai mult de platit. Cine a mai luat de pe acest site produse? Cum sta treaba?

2 răspunsuri:
| Balmung a răspuns:

E cam 5 lei taxa de transport din cate stiuhappy

| PuLs a răspuns:

TAXE TRANSPORT

Taxele postale sunt 8 RON (daca optati pentru transportul prin posta), 14 RON (pentru transportul prin curier GLS), 25 lei (pentru transportul prin Fan Courier) sau 30 RON (pentru transportul prin curier NEMO EXPRESS), indiferent de valoare coletului.
Selectia POSTA/CURIER se face pe site la finalizarea comenzii.

Prin posta transportul dureaza 2-3 zile lucratoare iar coletul se ridica de la posta pe baza de buletin. Prin curier GLS transportul dureaza 1-2 zile, iar coletul este adus direct de curier acasa. Prin FAN COURIER sau NEMO EXPRES transportul dureaza 1 zi (2 zile pentru localitatile din Moldova) iar coletul este adus acasa. In toate cazurile plata se face ramburs, adica la ridicarea coletului (de la posta sau de la curier).
Asta e scos de la ei de pe site.