| AndreiutzaAndreiutza a întrebat:

Sora mea este slaba. Are 12 ani, 1.52 inaltimea si 30 kg. Care este greutatea unui copil de 12 ani cu inaltimea de 1.50?

Ce vitamine recomandati pentru a se ingrasa?

Tin sa mentionez ca ea mananca destul de mult dar. nu se ingrasa.

Spuneti-mi ce trebuie sa faca pentru a se ingrasa.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul surorii tale greutatea ideala se situeaza intre valorile de 34 kg minim si 50 de kg maxim. Facand media se poate afirma ca greutatea ideala ar fi de 42 kg. Se pare ca are un metabolism foarte intens.Vezi si acest material:http://www.calcule.ro/......opii.aspx.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat