| Ana-Maria94 a întrebat:

Sper sa intelegeti ce vreau sa zic...Cand las calculatorul mai multe minute fara sa umblu pe el, ecranu se face negru si imi apare un nume scris care se misca incontinuu, intrebarea mea este. Unde trebuie sa intru ca sa pot sa schimb numele respectiv si sa scriu altceva? mersihappy

Răspuns Câştigător
| vinty a răspuns:

Click Dreapta pe Desktop ->Proprietati ->Screen Saver -> Settings.

7 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Click dreapta pe desktop-->Properties-->Screen Saver

| Mjdolhfi a răspuns:

Dai click dreapta, alegi proprietati, apoi screen server, si alegi de acolo windows xp si celelalte care mai sunt. Daca vrei pot sa ruleze pozele tale din my pictures, dai la my pictures slideshow. Daca vrei sa schimbi numele nu se poatetongue.
Sper ca ti-am fost de ajutor!kiss

| Stefii needs somebody to looooove. xD a răspuns:

Nu cred ca poti schimba numele. thinking
Asa se numeste 'accountul' tau. Nu stiu cum sa explic.
Dar poti schimba asta, sa numai apara sau sa apara altceva.
Pe desktop, dai click dreapta si te duci la proprietati.Si acolo poti sa iti personalizezi PC-ul, chiar si acest stand-by!

| Geo_6214 a răspuns:

Buna!
Trebuia sa specifici si ce sistem de operare ai! O sa presupun ca ai Windows XP : dai click dreapta pe desktop, selectezi Properties, iar apoi dai pe Screen Saver si iti pui ce vrei. ( s-ar putea ca sfatul meu sa fie incomplet pentru ca am Windows 7 si nu am unde sa vad cum se schimba Screen Saver-ul la XP )
Poate iti vor da ceilalti sfaturi mai concrete.
Sa ai o zi buna!

| iauru a răspuns:

Clic dreapta
properties
screen saver dupa care iti alegi screen saveru ala cu name sau cum ii si scrii u ce vrei la settings

| DeyCj a răspuns:

Păi ăla îi screensaver-ul şî îlpoţi schima din
click dreapta pe desktop/proprietăţi/ şi din fereastra ce apare selectează sceensaver/de unde se selectează economizorul de ecran trebuie să ai şi un buton de setări. E uşor ai să vezi.Baftă

Răspuns utilizator avertizat