| anonim_4396 a întrebat:

Spune`ti`mi ceva despre profilul de liceu 'Filologie' :*.

Răspuns Câştigător
| wildstrawberry a răspuns:

Pai sa-ti spun.eu anul' asta trec a 10-a filologie.In a 9-a si a 10-a faci doua ore de mate pe saptamana (sau chiar mai putin, depinde), faci istorie multa (3 ore pe saptamana da' e faina nu e cu ani si chestii din astea) engleza la fel 3 ore pe saptamana., fizica 2 ore, chimie o ora, franceza doua...si limba romana 4 ore pe saptamana(dar numai si numai literatura)o sa fie fain, o sa-ti placa. aaa si app eu sunt din Constanta, dar nu conteaza ca se cam face la fel peste tot.
p. s. in a 11-a si in a 12-a numai faci mate deloc si nici nu dai bacul la mate.tongue

3 răspunsuri:
| Glamour612 a răspuns:

Pai.partea buna:
#faci doar in a 9. a si in a 10. a mate
#nu dai examenul la matematica
Parte putin mai rea:
#faci spaniola
#faci mai multa romana si engleza
Si din cate am auzit e super.tot la filologie dau si euhappy

| kindness a răspuns:

Faci doar pana in a 10 a mate si nu dai examen la mate in a 12 a. si la filologie faci foarte multe limbi straine la care dai teza. si nu o sa fie deloc usor. eu sunt la mate-infowinking. Succeshappy

| wildstrawberry a răspuns:

Multumesc pentru fundita!:* Si am sa-ti mai adaug ca am uitat de Lb. Latina, in clasa a 9-a o sa faci o ora pe saptamana si cred ca de la an la an creste nr. orelor. O sa faci si logica in a 9-a, in a 10-a antreprenoriala si psihologie si mai departe vei vedea pe parcurs.Bacul il dai la istorie, lb romana, lb engleza si limba latina sigur, si la alegere dintre stiintele sociale(logica, psihologie, antreprenoriala, sociologie si mai sunt cateva dar nu le mai stiu, si geografie). Aaa si desen, muzica si sport care le faci pana a 12-a, biologie o ora pe saptamana si in a 11-a si a 12-a nu mai faci. ok, cam atat... te pup si mult succes:*big grin