| ALice_4674 a întrebat:

Spuneti-mi cateva jocuri interesante pe pc.

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Nightfall a răspuns:

Nu stiu ce preferinte ai tu, insa eu joc in general RPG-uri, role playing games, daca nu esti familiarizata cu termenul. Printre favoritele mele se numara seria originala "Prince of Persia" {Prince of Persia The Sands of Time, Prince of Persia Warrior Within si Prince of Persia The Two Thrones}, care are un storyline deosebit, pe care personal nu cred ca il egaleaza niciun alt joc, "Gothic I" si mai ales "Gothic II", care exceleaza si ele in storyline si gameplay. Al doilea are si un expansion, "Gothic II Night of the Raven". Acestea iti starnesc spiritul de aventura si explorare, la fel ca si "Fable", de altfel, al caror producatori probabil ca s-au si inspirat din Gothic. De asemenea, desi sunt destul de vechi, Diablo I si Diablo II au un storyline bine definit si al doilea ramane inca unul din cele mai reusite jocuri dintotdeauna, in ce priveste succesul inregistrat de la lansare. Ambele au cate un expansion, "Diablo Hellfire" pentru primul si "Diablo II Lord of Destruction" pentru al doilea. De asemenea, asemanatoare cu Diablo sunt si "Dungeon Siege", cu expansion-ul "Dungeon Siege Legends of Aranna" si "Sacred", cu expansion-ul "Sacred Underworld". Inspirat probabil din Diablo a aparut mai tarziu si "Titan Quest", pe care il recomand de asemenea, in special cu expansion-ul "Titan Quest Immortal Throne". Daca iti plac jocurile amuzante si care sa iti dea mult de gandit, atunci iti recomand cu garantia ca o vor face "The Curse of Monkey Island", "Escape from Monkey Island" si "Tales of Monkey Island". Toate 3 sunt foarte amuzante, inteligente si unice, de altfel. Sunt intr-o liga proprie.

1 răspuns:
| cristianorudi7 a răspuns:

Mafia 1&2,Burnout Paradise The Ultimate Box,Mortal Kombat 4(o fi vechi da e unu din cele mai bune,eu inca il joc),Street Fighter 4,Call of Duty 4 Modern Warfare,Battlefield 2 si Bad Company 2,Collin McRae Dirt 1&2,Trine(poate nu o sa te atraga la prima vedere dar daca il joci cu un prieten din joystick e foarte tare),Call of Juarez 1&2,Assasin's Creed 2,Saint's Row 2,Cronnicles Of Riddick 1&2,Unreal Tournament oricare,STALKER mai ales ultimul,Fallout 3,Dead or alive oricare,BioShock 1&2,Call of Chutulu et ,etc,etc.Daca te-am ajutat nu miar strica o funda,daca esti amabil.Reciclare de raspunsuri.A mai pus cineva o intrebare la fel si lui ia folosit raspunsul ista, asa ca...