| Belllla a întrebat:

Spuneti-mi cateva remedii naturale pentru acnee. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| hello1234 a răspuns:

Eu folosesc o masca in fiecare seara. 50 ml apa+o lingura de miere+1 lingura de suc de portocale, dar te sfatuiesc sa nu faci cantitatea asta ca e mult. Poti pune o lingurita de miere una de suc de portocale si 2-3 lingurite de apa. Sper ca te-am ajutatwinking

4 răspunsuri:
| dragalasa a răspuns:

Pai eu ma incercat usturoiul numai sa ai grija cu el sa-ti pui pe locul unde ai acnee

| cristiiiiiii a răspuns:

Crema de galbenele este 100% naturala si foarte buna

| Lydia28 a răspuns:

Eu am gasit un gel de la firma Forever contine gel de aloe vera si are efect de calmare si hidratare. Pentru spalare, am folosit sapun de la ei cu aloe, nu usuca fata si dezinfecteaza. Acneea e datorata varstei, dar se amelioreaza cu aceste produse foarte frumos. (gelul se numeste Aloe Vera Gelly, sapunul, Hand and Face Soap) Trebuie sa-ti spun ca poti sa le comanzi printr-un reprezentant, nu se gasesc in farmacie) Sunt foarte naturale.

| Walhalla a răspuns:

Eu am folosit eritroacnol, nu stiu cat de natural e da` nu am mai avut probleme...