| catalina_2916 a întrebat:

Spuneti-mi si mie statusuri/maxime/versuri frumoase....va rog!

44 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Nu voi fi un om obisnuit pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar!

auran
| auran a răspuns:

Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea
incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. ( Sigmund Freud )
Cauta iubirea cu inima, nu cu capul. ( Mark Twain )
Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. ( William Shakespeare )
Hotii iti cer banii sau viata; femeile le vor pe amandoua. (Samuel Butler)
Barbatul vaneaza femeia pana cand ea il prinde. (Proverb american)
Se spune ca oamenii veseli spun multe prostii, pe cind cei gravi mai putine,
dar mai mari. (Tudor Octavian)
Moartea este cuibul pasarei-phoenix. ( William Shakespeare )

| Elly4all a răspuns:

"Voi fi mereu propriul meu lider, stapan pe propria-mi persoana/ Nu voi da socoteala decat cu fata la icoana".''; Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea…; Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…; e iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi!; Ma bronzez la lumanare… DND; Dumnezeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg. inima? Pt. ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti…
cam atatea care imi plac
ByehappyElly

| Diav0la a răspuns:

" Dreagostea este sfintenie plus sexualitate " Emil Cioran

| okei a răspuns:

Iti zic cateva replici big grin
1. Crezi in dragoste la prima vedere sau mai trebuie sa trec odata prin fata ta?
2.Cum se pune un status?

| thechosenone a răspuns:

"Nu fii un om de succes ci un om de valoare" Albert Einsterin

| VaneS.sA a răspuns:

" nu am averi dar am prieteni care ma suna sa imi spuna : ai grija de tine ba...noapte buna"

"va veni o zi in care in urma vei privi...ai vrea sa reinvie toate acele bucurii si nebunii... dar trecutul se ascunde...nu mai vine niciodata...doar amintirea spune:ASA A FOST ODATA"

"nu`ti vine sa crezi cand ironic zambesc si`ti spun ca nu te mai iubesc?"

"minte`ma ca ma iubesti... te voi mintii ca imi pasa"

"come back and set me free...now from infinity...live is a mistery... distance is killing me"

"pentru unu sunt permisa.pentru restul interzisa"

"nu sunt perfecta...stiu! am o gramada de defecte... da` n`am obligat pe nimeni sa ma accepte"

"suficient de matura ca sa stiu ce vrei...suficient de copila ca sa ma prefac ca nu imi dau seama"

"Cate s'au spus.cate s'au dus.nu' ma mai doare...cu orice zi'n plus...sunt mai sus! restul'.doar vorbe goale!"

"Cu indiferenta ta m`ai facut mai tare... acum nu`ti convine, incet incet...calc pe urmele tale...si abia acum vezi ca indiferenta doare cel mai tare!"

| messokro a răspuns:

Aici gasesti colectia noastra de statusuri versuri! î
www.messok.ro/category/statusuri-versuri/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sexy ma scoti la un pepsi... nu plange ca s-a terminat si rade ca te0ai scapat...cine saapa groapa altuia se numeste gropar... cam atat stiu mmmmmmmmmmmmmmooooooooolt dar n-am chef s ale scriu mai trec pe aici bby.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El pe ea o iubeste, el pe ea o doreste blondo u esti de rezerva ....doar bruneta e perfecta:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.bancuriok.com;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand iubirea te orbeste, Cand e sa nu ai noroc, Sufera cel ce iubeste, Cel iubit isi bate joc:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentu una sunt permis ...pentru restul interzis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu
scuze da nu stiu din pacate si eu caut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Me faci sa vibrez de fiecare data cand ma uit in ochii tai. Sufar dar sunt mandra, innebunesc dar nu vreau sa ma tratez caci ar insemna sa nu te mai iubesc. Esti o boala dulce pe care o imbratisez cu inima mare deschisa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar crezi ca ma afecteaza!?`raised eyebrows
Zambesc din nou`love struck.
asta`i tot ce conteaza`.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand suntem impreuna si ma uit la tine imi aduc aminte de prima noastra intalnire...de momentele frumoase care le am petrecut si le petrecem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau tot acelasi lucru ca si tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cînd va bate vîntul peste parul tau, sati aduci aminte de numele meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.statusuri-messenger.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.statusuri-cool.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai frumose lucruri nu se pot vedea sau atinge, ele se simt in adancul inimii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze dar nci eu nu stiu... una stiu haioasa nu stiu daca o sa-ti plk:

Colo sus in cimitir
Stai mormintele'n sir
Daca faci misto de mine
Fak un loc sh pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 cuvinte... 8 litere... ghici ce'i?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am reuşit să mă schimb până acum :-)

E atat de greu sa nu mai am loc in sufletul tau.

Fericirea e cea pe care eu n-o mai gasesc Dar o doresc ca pe ceva dulce dupa ce fumez.

Nu are rost sa trantesc usa la plecare, dar sti ceva? Nu'mi pasa ca te doare!

Nebunia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat si sa te astepti sa obtii alt rezultat! happy smug

@prin tine traiesc. deci nu incerca sa ma judeci, ca ai uitat sa ma inveti cum sa fiu tare daca pleci

fac eU pe zmeu` da` thu esti vantul`. fara tine nu m-as putea inalta.

avem caractere imbibate`n orgoliu, de` asta acum momentelor de vis le purtam doliu `

Te vreau mai mult cand nu`mi zambesti!

[ lasa sabia Jos. n` 0 sa vindeci cu ea suflete ] Dragostea nu`i o lupta Tot ce incerc sa-ti explic este ca am un raspuns astept doar ziua cand o sa ai o intrebare de pus /

Sunt partea din tine care stie ce e bine sunt c0pilul.co0pilUl din tine.

Ceea ce nu stii e ca Fetele Bune Prefera Baietii Rai->

[ 2 inimi imi vor rula la nesfarsit, lumea asta e prea plina doar de prosti si proaste ce s'au iubit
"Nu estiprimu care pleaca, Da` estiprimu sincer care`as vrea`ntr`o zi sa se intoarca

St geloasa cand tu vorbesti numai cu ele, de fata cu mine. Desi stii ca te iubesc cat toate la un loc. in fineee.

[ mereu va fi una care sa planga dupa tine, da` nu eu scumpule!

S-ar zice, ca totul trece. Da` stii amice. Ca orice buba iti lasa cicatrice!

Ea Nu Te Vrea Pt Ca O Iubesti, Te Vrea Pt Ca Ii ShOptesti: " O Sa iti Iau Casa In BucurestiCand O Sa Mai Cresti")

. in fine...aM mii de status`uri. daca e ia id meu zambeste_dydy_te_iubeste :X :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I love you... i miss you... i vrea tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde dragoste nu e... facem ***laughingsmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a spus mama o vorba buna : printeso nu alerga dupa o caleasca ce nu te asteapta :X:X:X: