| rocs_8080 a întrebat:

Spuneti-mi tot ce stiti despre titanic supravietuitori morti totul va rog sau macar situri

Răspuns Câştigător
| Larisa a răspuns:

Incearca,,fata nevazuta a lumii, care are un articol interesant despre Titanic.o zi faina!

5 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

toti mor, in afara de rose tongue supravietuieste pentru ca sta pe o bucata de lemn, iar restul (pina si jakesad) mor deoarece stau in apa (in atlantik si ingheata)
rose e salvata de o echipa de oameni (nesimtiti) care cumva-cumva s-au intors sa vada daca mai traieste cineva si o gasessk pe rose pe lemnul ala
jake din pacate se scufunda (inchetat) in apa broken heart si restul la fel sad
cam atit imi amintessk thinking

| solumaam a răspuns:

Daca chiar vrei totul atunci nu este loc aici pentru ca sunt zeci de pagini de scris ...nu este mai simplu sa dai un search pe google?
http://webcache.googleusercontent.com/......tp?/search

| deea89 a răspuns:

Http://www.ziare.com/......ani-771291

http://ro.wikipedia.org/wiki/Titanic#Statistici

Statistici
Clasa Nr. Persoane Supraviețuitori Morți
Clasa I 329 199 (60.5%) 130 (39.5%)
Clasa II 285 119 (41.7%) 166 (58.3%)
Clasa III 710 174 (24.5%) 536 (76.2%)
Echipaj 899 214 (23.8%) 685 (76.2%)
Total 2223 706 (31.8%) 1517 (68.2%)

La data de 10/04/1912, transatlanticul Titanic a plecat de la Southampton, Anglia, spre New York, în voiajul său de inaugurare.
După ce a mai primit persoane la bord din Cherbour, Anglia și Queenstown, Irlanda, Titanic înainta în Atlantic cu 2200 de persoane la bord.
Căpitanul a ordonat viteză maximă, 21 Nd (42 Km/h), apoi, după ce a primit avertizări de iceberg, a mărit-o la 46 Km/h. Vaporul genera 26.000 de cai putere.
Viteza a fost unul din factorii principali ai scufundării. La acea viteză, nava avea nevoie de 3 km pentru a se întoarce la 90 de grade.

Pe data de 14/04/1912, Titanic a lovit un iceberg la tribord, provocând o tăietură în carenă pe o lungime de 90 m din cei 300 m ai navei. După 2 ore și 40 minute, pe 15 Aprilie 1912, Titanicul, s-a scufundat rupându-se în 2 părți.
În cele 20 de bărci de salvare au intrat 700 de oameni. Restul de 1517 au murit în apa înghețată a Atlanticului.

| LotusRadioactiv a răspuns:

Http://atlantis-ariel.blogspot.com/......toare.html il am de la o fata care este tot asa de curioasa. Totusi, nu te ambala prea tare din pricina asta, poate fii doar o minciuna sau, daca unele lucruri sunt adevarate, nu trebuie sa te ingrijorezi pentru ca totusi nu poti face nimic in legatura cu aceste lucruri. Oricum, nu iti afecteaza cu nimic viata :)