| EmySweety a întrebat:

Stau foarte prost cu memoria sad ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AliceHappyGirl a răspuns:

Hraneste-te sanatos!

In primul rand respecta regula celor 3 mese pe zi si ia cate o gustare intre ele!

In al doilea rand, nu tine diete, nu sari peste mese si renunta la fast food!

In caz ca bei cafea, rezuma-te doar la o ceasca de cafea dimineata!

Cateva alimente care ajuta memoria ta: oua (in special galbenusul), ficat, boabe de soia, nuci, varza, conopida, broccoli, peste, alune, dovleac etc.

Sper sa iti fie de folos! Ai grija de tine!

5 răspunsuri:
| Kittynika a răspuns:

Ia pastile de ginko biloba.

| alessutz11 a răspuns:

Memopluswinking

| Mady_1319 a răspuns:

Ia memo plus.
Pe mine m-au ajutat foarte mult. happy

| Tigrilă a răspuns:

Un prostamol si esti ca nou

| BilliOnaire a răspuns:

Am auzit de niste pastile memoplus sau ceva de genu, sau incearca sa inveti poezi, fraze pe de rosthee hee