| Jurnaldedecembrie a întrebat:

Stim foarte bine ca unul dintre cauzele violentei este SARACIA. Ce putem face in timp de criza pentru a avea o viata linistita si fara saracia=fara violenta. Ce parere aveti despre saracie si violenta?

2 răspunsuri:
| niku93 a răspuns:

Crezi tu ca fara saracie= fara violenta? ai auzit de lacomie?

| Jurnaldedecembrie explică:

Bineinteles ca am auzit dar multi oameni devin infractori datorita saraciei.Infractor=violenta
Daca nu ar mai fi saracie, numarul violentelor si infractorilor ar scadea!