| eliza a întrebat:

Stiti ceva asemanator lui word, power point, excel etc am incercat openoffice da este bun dar am auzit ca consuma multe resurse. stiti alceva in afara de openoffice care sa ii semene lui word?

4 răspunsuri:
| Ruxiire a răspuns:

Da. Dai click stanga pe desktop- New- Text Document. Sper ca te-am putu ajuta.

| astertix09 a răspuns:

Daca pc-ul tau are mai putin decat scrie aici:
http://www.openoffice.org/dev_docs/source/sys_reqs_30.html
atunci da. nu ai resurse pentru a rula open office3 dar poti rula o versiune mai veche. avantajul cu open office 3 este ca poti edita si documente create in microsoft office 2007.
In ceea ce priveste alegerea unei solutii office, totul depinde de gusturile fiecaruia. Microsoft Office este universal, nu cred ca ai putea gasi vreo firma care sa angajeze o persoana care sa stie sa lucreze in Open Office sau Corel WordPerfect Office sau alte solutii disponibile pe piata. Daca in schimb cauti de lucru ca persoana cunoscatoare de linux se schimba datele problemei. Tu decizi pana la urma care solutie este cea mai ergonomica pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-ai încercat, probabil ți-a plăcut, dar ai auzit ceva urât (și fals) și acum vrei altul? Măcar știi ce mama naibii îs alea resurse și cu ce se mănâncă? Dacă da, povestește-mi.
PS: OpenOffice consumă mult mai puține resurse decât suita Office de la Microshit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am verificat bine daca e ceea ce cauti, dar uitate aici si alege singura ce iti convine: http://www.snapfiles.com/Freeware/productivity/fwwordprocessing.html