| anonim_4396 a întrebat:

Stiti, citi prieteni am imi dau seama ca numai unul este adevarat iar ceilalti sunt falsi...cu poate fi posibil? lumea asta e doar lingusitoare si doar cind au nevoie de tine te folosesc... iar mai apoi... aveam 2 prieteni adevarati cu care puteam sa-mi impartasesc toate emotiile, sentimentele... iar acum... mi-am pierdut prietena din cauza prostiei mele... mi-a ramas doar o prietena adevarata... Voi aveti asa "prieteni" falsi?

7 răspunsuri:
| daii a răspuns:

Pai.prietenii falsi se numesc amici nu prieteni.Amici am cu gramada. dar prieteni adevarati numai 2:mama si prietena mea cea mai buna.

by daiiwinking

| clauss a răspuns:

In ziua de azi mai rar gasesti un prieten adevarat, nu zic ca nu sunt, dar te poti baza mai putin pe el

| Cryssy a răspuns:

Da. Am si astfel de "prieteni falsi". Asa e lumea. Intotdeauna trebuie sa stim sa ne alegem prietenii.

| moonY a răspuns:

In viata, ai 1 prieten adevarat, maximum 2.si asta daca esti norocoasa sa ii intalnesti.si apoi depinde de tine daca esti capabila sa ii pastrezi.
restul sunt cunoscuti

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine-ai venit printre oameni.trist dar adevarat.si noi santem de vina.toti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietenii adevarati exista, dar trebuie mai intai de toate tu sa fi prietena adevarat!