| cristianorudi7 a întrebat:

Stiti cumva carti sau filme care sa prezinte viata rurala din prima jumatate a sec. 20? In afara de Morometii (film si carte), Ion(carte) si altele de genul acesta, as mai vrea sa vad daca mai sunt asemenea.

2 răspunsuri:
| Rizer a răspuns:

Mara de Ioan Slavici, Baltagul de Sadoveanu, Fratii Jderi, si de Ioan Slavici mai sunt mai multe,
Padureanca, Catastrofa de L. Rebreaunu!

| Rizer a răspuns:

Mara de Ioan Slavici, Baltagul de Sadoveanu, Fratii Jderi, si de Ioan Slavici mai sunt mai multe,
Padureanca, Catastrofa de L. Rebreaunu! Moara cu noroc!