| deiutzadeea13 a întrebat:

Stiti leacuri babesti ca sa scapi mai repede de raceala? fundita

Răspuns Câştigător
| Lorykaa a răspuns:

Poti bea ceai de ceapa sau daca te doare gatul poti pune niste cartofi rasi cu otet intr-o esarfa si o legi la gat si dormi cu ea toata noapte sau mai poti sta cu picioarele in apa calda cu sare si apoi sa te bagi la caldura sau daca ai nasul infundat sa mirosi niste hrean ras... sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O baie fierbinte si apoi in pat sub patura cu sosete imbibate in otet.

| SandraM a răspuns:

Stii cum e cu raceala: daca iei medicamente, dureaza 7 zile, daca nu iei, o saptmina...
Trebuie sa bei multe lichide, sa stai in pat, sa iei medicamente pentru febra si sa astepti sa treaca. Multa sanatate!

| giulian9 a răspuns:

O baie fierbinte si cateva pahare de vin fiert apoi in pat la caldura. testat

| Mariiiiiiiiian a răspuns:

Ceai de nuci si de ceapa.Merge super! M-a pus pe picioare imediatbig grin.

| Lorykaa a răspuns:

Poti sa bei ceai de ceapa,,, sa-ti pui niste cartofi rasi cu otet intr-o esarfa si sa o legi la gat o noapte intreaga sau poti sta cu piciorele in apa calda cu sare sau daca ai nasul infundat poti mirosi hrean ras,,, sper ca te-am ajutat