| i.love.me a întrebat:

Stiti noul film avatar? (ce inseamna avatar?)

19 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Este un film care isi merita toti banii.

| costymaximus a răspuns:

Ce ai tu linga nume(poza).

| Slavic a răspuns:

Sinonimul pentru" reincarnare" este "metempsihoza" si nu "metamorfoza" care inseamna "transformare". Mira

| Larette a răspuns:

In film este vorba despre umanoidul in care o sa se transforme(metamorfoza) Jake.Adica acel umanoid este avatarul lui Jake.

| miauu a răspuns:

200 de ani în viitor, Jake, un veteran de război paralizat, este adus împreună cu alţi pământeni pe planeta Pandora. Aceasta este locuită de o rasă umanoidă, Na'vi, o veche civilizaţie deloc încântată de oaspeţi. Jake şi semenii săi trebuie să lupte pentru a-şi găsi locul pe luxurianta Pandora şi între timp tânărul se îndrăgosteşte de Neytiri, o localnică. Avatar este primul lungmetraj pentru marele ecran al lui James Cameron după cel mai profitabil film din toate timpurile, Titanic.

| i.love.me explică:

Intelesul din film

| i.love.me explică:

Multumesc

| i.love.me explică:

Hmmm

| viki a răspuns:

Cand o sa vad filmul, o sa-ti spun ce inteles are in film cuvantul "avatar". Cred ca o sa fie un film bun.

| Majj a răspuns:

Recomand filmul. Este impresionant

| andreea93_9801 a răspuns:

Da il stiu si chiar saptamana asta am fost la mall si l`am vazut:Xlove struck deci a fost super fainhappy recomand orcuiiwinking

| alexxaz a răspuns:

Am citit pe net despre el, cica e tare, am inteles ca ideea principala e ca noi distrugem pamantul, vegetatia, fauna...

| Onetwthree a răspuns:

Pai am auzit de el d l multi prieteni.si cica e super filmu'.

| Abi_5708 a răspuns:

(În unele concepții religioase) Reîncarnare succesivă a unei ființe. Transformare neprevăzută (și chinuitoare) care intervine în evoluția unei ființe sau a unui lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il stiu da nu vreau sa-ti spun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, draga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu big grin