| pisicuta67 a întrebat:

Stiti vreo firma care angajeaza elevi pe perioada verii? Am 15 ani si as dori sa ma angajez pe perioada verii...

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La 15 ani nu te angajeaza nimeni.

| IonuţR1995 a răspuns:

Sunt destule firme ce cauta adolescenti pentru impartit de fly-ere oamenilor pe strada, sau in scari de bloc la cutiile postale, la debarasat mesele restaurantelor (sa strangi de pe masa). Daca esti inalt si nu foarte slabut posibil sa te angajeze, dar mi se pare ca-ti trebuie aprobarea parintilor ca esti minor. Cel mai bine cauti sa imparti fly-ere, ai un target pe zi (de exemplu: 2000 de fly-ere), si esti platit pe zi.

| Ritsuko a răspuns:

Respinge ideea de a te angaja pana la varsta legala. Pe langa faptul ca nu vei gasi nimic, iti vei pierde si timpul.

| andradadecu a răspuns:

La constanta, hotel restaurant berlin