| Elena1234456 a întrebat:

Stiu ca mai am un examen national de dat, dar numai la liceu mi-e gandulhee hee. Ce sfaturi aveti pentru mine in legatura cu prima zi de liceu? Cum sa fac sa ma imprietenesc cu noii colegi si sa ii cunosc mai bine?

Răspuns Câştigător
| love30 a răspuns:

Important este sa fii tu insati, indiferent cum se vor comporta colegii cu tine, indiferent ce caracter vor avea ei, tu accepta-i asa cum sunt, ai sa vezi ca o sa fie totul bine.Prima zi de liceu insemna foarte multe in viata unui adolescent, cu toate ca eu abia sunt clasa 7, ma mai gindesc din cind la viitor.Eu zic sa faci multe poze ca sa le ai ca amintire o viata intreaga, zic sa te comporti frumos cu cei din jurul tau si mai zic sa dai dovada de o fata educata si cu stil.Mult noroc!
Te pupa Cristina.

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Stai flexata, nu crea agitatie inca de pe acum, pana la inceperea liceului uiti sfaturile primite.

| Roxy a răspuns:

Si eu eram extrem de curioasa cam tot prin perioada astabig grin
Cum am scapat de nerabdarea asta? Poi toata vacanta de vara m-am relaxat, si m-am distrat astfel incat cand am inceput scoala sau fiu intr-o dispozitie bunahappy
Pai cand mergi sa fi cat mai naturala, sa nu pari genul de fata cu nasul pe sus, si poti sa fi si amuzanta.
Daca vezi ca ai colegi mai nebuni si vreti sa fugiti toata lasa du-te si u ca dupa acea o sa fi luat in ochi lor ca fiind"tocilara clasei".
Sunt intra 10 si acum se termina si ador liceul:X
sunt cei mai frumosi ani:*
Bafta la admitere:*

| YOLO3e333 a răspuns:

Haha asta imi aduce aminte de prima zi de liceu, lasa totul sa decurga de la sine!

| tyana a răspuns:

Relaxata, sigura pe tine si amuzanta. E reteta succesului sigur.

| mihai_1757 a răspuns:

Sa vb cu ei si sa vezi care tise potriveste