| Garyyyy a întrebat:

Stiu ca nu prea mai are rost dar maine dau simulare la mate,am mai lucrat diverse exercitii,dar imi poate spune si mie cineva ce ar trebui sa invat la partea teoretica? Multumesc cat mai urgent, dau funda!

Răspuns Câştigător
| EdiEduard288 a răspuns:

Frate,eu iti recomand sa tragi tare la geometrie mai ales ca la algebra poti invata din mers si cu un efort putin mai scazut.

1 răspuns:
| mihaela0908 a răspuns:

Partea teoretica a matematicii este geometria. La algebra nu e multă teorie, e mai mult Exercițiu. Teoria e la geometrie, unde trebuie sa înveți toate definițiile. O sa te ajute, crede-ma.