| zombienuepf a întrebat:

Strigoii vii sunt oameni care se nasc cu coadă (o vertebră în plus), din relaţii incestuoase. adica?straight face

2 răspunsuri:
| cosmin21 a răspuns:

Sunt în mitologia românească, sufletele rele ale morților, despre care se crede că ar ieși noaptea din mormânt și s-ar transforma într-un animal sau într-o apariție fantomatică, pentru a pricinui rele celor vii.

| NuExista a răspuns:

Traducere:strigoii vii sunt oameni cu coada care se nasc datorita relatiilor sexuale parinti-copii sau frati-surori.

Eh, adica.filme.happy. cand vezi tu oameni cu o coada dupa ei, sa ma anunti. oh go on