| laura_9178 a întrebat:

Sunt clasa 9, profil mate-info si trebuie sa aleg la ce sa dau teza dintre fizica/chimie/biologie.si nu stiu ce sa aleg dintre bio si chimie ( pentru ca la fizica sigur nu dau ). la ce este mai usor? :-D

Răspuns Câştigător
| EuSiCuMine a răspuns:

Verisoara mea a dat si a zis ca e mult mult mai usor la biologie. La chimie o sa-ti dea tot felul de prostii, cu ionii, nucleii. etc Tot felu de tampenii. In schimb la biologie o sa te intrebe mai mult din viata reala. E mult mai usor la biologie.

7 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Bio-poti sa incepi de pe acum sa inveti si iei 9 (cel putin)garantat
bafta! big grin

| AdelinaC a răspuns:

Eu am dat la bio pentru ca ai doar teorie de invatat, insa la chimie sunt si probleme si poti gresi mai usor.Acum depinde si de tine ce iti place.

| rolfenstein a răspuns:

Depinde la ce te descurci tu cel mai bine.de ex eu ma pricep bine si la bio si la chimie.la fizica deloc si nici nu imi place. fundita?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Phoi fizica e mai usoara.ca are doar 2 capitole de invatat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, aici depinde foarte mult de profesor...Eu am dat la fizica(clasa a X-a tot mate-info) si teza a fost mai usoara ca testele...Totul depinde de profesor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chimoe

| pokemondoll a răspuns:

Biologia ^^ E cea mai frumoasa si placutabig grin