| JustSkill a întrebat:

Sunt clasa a 11-a si din cate am inteles o sa dau simulare la romana si matematica.
Asi vrea sa stiu care este metodologia pentru clasa a 11-a pentru aceasta simulare si niste exemple de subiecte.
Fundita!
Scuze categoria!

1 răspuns:
| HaHaGirl a răspuns:

Exact cum a fost si la examenul din clasa a 8a nu e nimic schimbat, exercitii de gramatica si literatura cu cate 2 sau 3 subiecte a cate 5-6 exercitii, este ca si cum ai da bacul, nimic greu, exercitiile pe care le faci in clasa, din cate stiu eu intr-a 11 va freaca cu propozitiile si comentariile sau ceva de genu,din astea de construit de analizat e usor,literatura e nasoala ca cine stie ce poezie sau opera va da, poate sa va dea o opera studiata si sa comentezi sa sa caracterizezi un personaj, in concluzie trebuie sa inveti tot, pentru ca nu stii ce-ti va da, succes la invatat si note mari!