| coolsimi27 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si inca nu sunt hotarata pe ce profil sa merg, eu ma gandesc sa aleg dintre mate-info sau arhitectura. Spuneti care e cea mai buna optiune si argumentati de ce.

2 răspunsuri:
| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Probabil arhitectura ca vei găsi mai ușor de munca

| Anonimsilver a răspuns:

Dupa parerea mea arhitectura e mai buna, te poti exprima liber, e vorba de arta, daca iti place matematica poti sa dai pe mate-info dar eu cred ca e putin cam plictisitoare, acum depinde de gusturile tale. La mate-info o sa ai multe teme, o sa faci foarte multa matematica. Oricum daca iti place matematica, daca stam sa ne gandim are legatura cu arhitectura.