| Neymar2 a întrebat:

Sunt clasa a 8 si o sa dau examen la matematica si romana. La romana ma descurc, dar la mate nu stiu nimic, ce sa fac sa recuperez materia la matematica din clasa a 6 si a 7.

Multumesc Anticipat!

5 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai si fa pregatire in particular, insa aceasta nu ajuta prea mult daca tu nu ai vointa si sa nu crezi ca daca faci pregatire in particular iti intra matematica, asa in cap cat ai zice pitagora ci trebuie sa insisti si tu si sa lucrezi foarte mult, altfel vor fi niste bani aruncati asa...Succes la examen!:*

| Jigsaw a răspuns:

Aceeasi situatie.

| wolder a răspuns:

Si eu am fost anul trecut a 8a si la sfarsit am fost multumita de rezultat chiar daca nu ma descurcambig grin!

fa-ti un caiet studentesc de matematica cu toate formulele si tot! lectii; exercitii etc!
si le inveti de acolo!
dar nomal ai nevoie si de ajutorul unui profesor. poti sa faci si meditatii!
si unde si ce nu stii poti intreba profesorubig grin
mult succes la examenbig grin

| danielcretu1980 a răspuns:

Poti incepe sa inveti chiar azi.
succes

| StefiM a răspuns:

Meditatiii!