| TeodoraLazz a întrebat:

Sunt clasa a 9-a la un profil de mate info cu intensiv engleza si ma tot gandesc sa ma mut la un alt liceu, dintr-un alt oras care are profil de mate info bilingv engleza. Chestia e ca mi as dori foarte mult sa ma mut in acel oras, din diverse motive, insa am niste nelamuriri. La ce ar trebui sa dau diferentele in cazul asta? Si as putea sa ma mut din al doilea semestru sau dupa ce termin clasa a 9-a? (ps. imi cer scuze daca nu e buna categoria laughing ) dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Transformice1 a răspuns:

Diferente se dau doar daca te transferi in decursul anului, gen cum au pleca pe al doilea semestru. Singurele diferente care se dau ar trebui sa fie la matematica si engleza, din cate am inteles asta depinde si de liceul la care te muti, la unele nu se dau deloc. Te poti interesa la liceul respectiv de program si celelalte ore si activitati. Spec ca am fost de folos.