| denisa_3158 a întrebat:

Sunt clasa a8a si ink nu m-am hotarat la ce profil sa dau.as vrea sa stiu si eu diferenta intre filologie, sociologie si stiintele naturii.cam ce materii faci la fiecare.eu as vrea sa studiez psihologia insa parintii ma sfatuiesc sa merg la mate-info deoarece ma ajuta si mediile(am avut 9.92,9.60,10)

1 răspuns:
| Nolimit9878 a răspuns:

Filologie: romana, franceza, engleza, latina(teza), logica, tic, istorie, geografie, biologie-fizica-chimie si mate doar pana in a X-a (dupa, le includ pe toate intr-o singura materie: "stiinte"). E foarte frumos profilul, si eu sunt la filo, trebuie sa te descurci putin mai mult cu lb.straine si ar fi ideal pentru tine mai ales daca vrei sa urmezi cu psiho. Nu ar trebui sa te lasi influentata de nimeni, ci doar tu sa fi sigura ce anume vrei sau la ce te pricepi; Stiintele naturii, total opus filologiei, aceleasi ore numai ca ai mai multe de bio, fizica si chimie...