| gabriela_8989 a întrebat:

Sunt cu un baiat. dar sunt indragostita de un alt baiat cum as putea sa ii spun actualului meu prieten ca sunt indragostita de altcineva dar sa-i spun fara sa il ranesc...plz ajutati-ma. dau fundita:dsad

Răspuns Câştigător
| Carlaaa a răspuns:

De ranit, ( daca intr-adevar tine la tine ) tot o sa il ranesti.
Am trecut si eu prin asta. L-am luat deoparte si i-am explicat ca mai bine ii spun ce simt, decat mai tarziu sa creada ca mi-am batut joc de sentimentele lui. Explica-i ca poate odata si odata si el va trece prin asa ceva si va avea nevoie de intelegere din partea persoanei cu care e in acel moment.

Bafta!

7 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Spune'i asa:
"Lucrurile s'au schimbat de la inceput pana acum.Adevarul e ca numai tin la tine ca inainte. Vreau sa accepti faptul ca noi2 am putea fi prieteni."

| Carlaaa a răspuns:

Multumesc pentru fundita!
Sper sa iti fie bine! >big grin

| dulcik a răspuns:

Spune-i ca in viata ta a intervenit o schimbare si numai poti fi cu el. Zi ca s-au schimbat mult in viata ta si la fel si sentimentele. Spune-i ca il placi dar ca nu il mai iubesti din pacate si ca ti-ai dori sa ramaneti prieteni

| Lorelai a răspuns:

Nu ai cum sa nu il ranesti, pune-te si tu in locul prietenului tau. Ii poti spune pur si simplu ca esti indragostita de un alt baiat, bineinteles asumnadu-ti riscurile sau te poti desparti de el fara sa ii spui acest lucru. Te desparti pur si simplu, ii spui ca nu il mai iubesti. Oricum il vei rani daca te iubeste. Alege ce varianta vrei tu ca pana la urma nu poti sta cu un tip daca nu il iubesti. Oricum eu daca as fi in locul tau nu i-as spune nimic.

| Michisor a răspuns:

Pai daca sunteti de putin timp impreuna ai putea sa ii zici ceva de genu:stii imi esti simpatic dar eu totusi iubesc pe altcineva si nu stiu nu as vrea sa te ranesc dar am putea ramane prieteni ne'am putea vedea zilnic... chiestii din astea pentru ca ramanand prieten cu cineva te poti apropia mai mult de aceea persoana si sa il prinzi in toane bune big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun ''pretext'' este sa ii spui adevarul il va durea pe moment dar sigur ii va trece este mai rau daca afla de la altcineva sau daca te prinde cu persoana respectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna gabriela, ai unsuflet mare se pare, te gındeşti şi la aproapele tau, e minunat, tot respectul din partea mea ın privinta asta.Gabriela daca cel pe care ıl iubeşti nu tia propus ınca casatoria, eu zic sa mai aştepti putin şi sa la ambi 2 comportamentul şi sa te lamureşti ın toate privintele cu ambi şi dupacea hotereştete daca ıntradevar vrei sa te desparti da cel care nul iubeşti. Cel care ıl iubeşti eşti sigura ca el te iubeşte? Daca tot vrei sa te desparti de cel care nul iubeşti (obişnuieştel antrenındul)pomenind cıte putin ınfiecare zi despre cel carel iubeşti,, de exemplu mai ın gluma mai ın serios ıi spui(dragul meu este un tip care ma tot urmareşte cu privirea), a doa zi,,(se pare ca am un sipatizant)şi tot aşa pına cın ıi vei spune mai ın gluma mai ın serios şi adevarul dar nu uita sai aduci aminte ın fiecare zi vorba despre celalat şipına la urma oricum ışi va da seama şi va dori sai spui totu, dar ori cum dupa ce l-ai obişnuit nu i va veni atıt de greu.Bafta,succes gabriela.