| lili_5924 a întrebat:

Sunt cu un baiat, si il iubesc nespus de mult.
El tot insista sa o facem, dar eu nu-s sigura ca ma iubeste, am impresia ca ma foloseste doar sad si in plus eu nu-s pregatita sa o fac.( am 14 ani ). dar el nu intelege asta. si stiu ca daca nu o sa accept s-o fac cu el ma va parasii. si nu vreau asta sad. dar nu vreau nici sa o fac. dati-mi un sfat va rog, ce as putea face?

funditahappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lili. uite ce e : stiu ca e dureros sa auzi asta in vedere ca tii la el dar se pare ca sentimentul nu e reciproc:daca te-ar iubi intr-adevar pentru ceea ce esti nu pentru chestia aia ti-ar respecta decizia...chiar daca acum ii faci pe plac mai traziu tot vor aparea conflicte pe tema asta si mereu va stii ca te are la mana cu ceva datorita faptului ca esti disperata dupa el.deci in concluzie te va pune mereu sa faci lucruri impotriva vointei tale.asta nu mai e iubire e deja santaj. o facem sau te parasesc! oricum, esti inca mica si ar trebui sa astepti.prima data orice fata isi doreste sa fie frumos, romantic nu asa.de florile marului...eu zic sa ii dai papucii si sa nu faci greseala vietii tale.sad

3 răspunsuri:
| AlinaMarianaIipc a răspuns:

Sfatul meu e sa deschizi ochii mari si vei sti ce sa faci!

| any007 a răspuns:

Draga mea...eu te sfatuiesc sa ii dai liber daca insista prea mult si nu intelege ca nu esti pregatita! si eu am trecut prin acelasi lucru si desi il iubeam f mult nu am putut continua.Credeam ca am luat cea mai proasta decizie din viata mea dar... a aparut si soarele pe strada mea, mai tarziu, dar a aparut.sa u te indoiesti de asta. o sa fie bine.ai grija de tine

| patriotxc a răspuns:

El chiar vrea sa te foloseasca.
Lumea e mare. Nu e el ultimul baiat.