| LoveIsMyDrug a întrebat:

Sunt curioasa ce parere aveti voi. Exista o prietenie dintre un baiat si o fata? Am citit undeva ca un baiat si o fata nu pot fi prieteni deoarece intotdeauna unul dintre ei are sentimente mai "profunde". Oare e adevarat?

3 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Uite, eu ştiu o poveste. Fata şi băiatu erau prieteni, se simpatizau foarte mult şi după un timp au devenit un cuplu. Desigur că, cu trecerea timpului ei s-au certat, s-au despărţit şi iar au rămas la stadiul de prieteni.
Aşa se întâmplă acum în relaţia de prietenie dintre fată şi băiathappy Mai nou se indragostesc unul de altul.

| cupcake02 a răspuns:

Prietenia nu tine cont de asmenea "bariere". Si, dupa parerea mea o prietenie intre un baiat si o fata, chiar daca e mai greu de gasit, e mai sincera, pentru ca nu apare acea competitie permanenta. Cand sunt doua persoane de acelasi sex, intervine o doza cat de mica de competitie care poate sa duca pana la o invidie destul de profunda. De-aia sunt de parerea ca o prietenie baiat-fata e mai solida si mai sincera, chiar daca e greu de gasit, pentru ca in ziua de azi ne uitam la sexul opus doar ca sa ne "combinam"... straight face

| DeeaMarry a răspuns:

Eu cred ca da. Daca se vor intelege foarte bine, se vor vedea des si alte alea, e normal ca cel putin unul dintre ei sa se gandeasca la faptul ca ar putea forma o pereche excelentawinking