| rikkimady16 a întrebat:

Sunt devastata. prietenul meu a avut un mega-accident si acum e in coma de gradul 3 la un spital foarte mare si bun din tara. suntem impreuna de aprox 10 luni si sunt foarte speriata. azi am fost toata ziua la el la spital si am stat cu el de aseara de la 6 jumatate pana acum o jumatate de ora cand am ajuns acasa. vreau sa stau cu el toata ziua, nici nu stiu de ce am venit acasa. nu stiu ce sa fac, sunt speriata si ma gandesc ca daca nu o sa fie totul bine si daca nu se face bine eu ce o sa fac. imi vine sa mor eu in locul lui, sa ma puna pe mine in patul ala si sa il ia pe el de acolo. mi-e super frica, nu stiu ce sa fac, nu am vorbit cu nimeni de aseara. tatal lui nu e in tara, mama lui e foarte speriata, sora lui la fel, am stat toata noaptea si toata ziua de azi in spital cu ele si am incercat sa le linistesc, a fost si mama cu mine dar eu nu ma pot linisti deloc. ce o sa se intample daca el nu o sa isi revina. nu stiu ce sa fac, mi-e frica sa il las acolo singur daca pateste ceva si eu nu sunt acolo. acum o saptamana daca imi zicea cineva ca o sa mi se intample mie una ca asta jur ca nu il credeam, ca ii spuneam ca astea is scenarii din filme. mi-e fricaaa, am dormit 3 ore de ieri seara de la 6 jumatate. acum am venit acasa dar cred ca plec din nou la el pentru ca nu pot sa stau acasa, nu am stare, nu stiu ce sa fac, sunt panicata nici nu stiu de ce povestesc chestiile astea dar simt ca trebuie sa povestesc ca sa ma descarc. nu pot sa mananc nimic, plang intr-una. nu stiu ce sa fac. voi ce credeti ca ar trebui sa fac sa ma mai linistesc? si da. contul asta e folosit de mai multe persoane asa ca daca vedeti ca intrebarile nu au nicio legatura intre ele nu va speriati, suntem vreo 3 fete care scriem pe acelasi cont

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu iti ramane decat sa te rogi pentru el si sa incerci sa fii tare chiar daca este greu. Nu ai ce sa faci altceva. Stiu ca nu poti sa mananci sau sa dormi, dar trebuie sa ai grija de tine. O sa spun si eu o rugaciune pentru el sa se faca bine :*

| Q69 a răspuns:

Trebuie sa te linistesti si sa astepti
multa sanatate!

| Enderman a răspuns:

Linistestete si roaga-te la Dumnezeu sigur te va ajuta... sper ca prietenul tau sa se faca bine...

| Cici800ics a răspuns:

Nu te panica! Daca ai facut ce ti-am spus, felicitari! pasul 1 e terminat! acum totul va fi mult mai bine.Cum se spune, daca te ingrijorezi totul va fi de doua ori mai greu!