| SweetCandies a întrebat:

Sunt extrem de egoista si nu stiu ce sa fac. Ma comport asa cu prietenii mei,fratele meu. Tin tot doar pentru mine,nu las pe nimeni la lucrurile mele. Va rog ajutati-ma, ce sa fac sa nu mai fiu asa?

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Gandeste-te ca daca nu renunti la egoism, vei ramane singura si nu vei mai avea pe nimeni in jurul tau, incearca sa oferi un pic din ceea ce ai tu si celorlanti.
O seara bunahappy

| Merilynne a răspuns:

Hei, my sister from another mother, asa sunt si eu, dar inainte eram buna cu toti, este ceva ce mi-am dorit. oarecum. Intrebarea este, de ce ai vrea sa te schimbi?
Eu cand am decis sa fiu asa, m-am gandit ca toti la care ma plang nu dau doi bani pe ce zic, si pe cei pe care ii ajut nu ma mai ajuta la schimb, asa ca de ce nu as fi egoista si eu la randul meu?
Oricum, iti recomand sa te axezi mai mult pe tine decat sa iti pese de toti, asa vei trai mai mult si iti va fi mult mai bine.

| CHECK a răspuns:

E bine cum esti, in ziua de azi dai unui un deget iti ia toata mana, asa sunt si eu si inca traiesc.