| Anele123 a întrebat:

Sunt foarte speriată. Sunt in primul an de liceu și nu ma inteleg cu nimeni. Stau singura in banca si sunt mereu supărată. Imi vine sa plang din orice. Nu am niciun coleg aproape

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci schimba-te!
Incepe sa saluti colegii, sa vorbesti cu ei si vei vedea ca devin prietenosi.

| Donsavas a răspuns:

Anxietatea socială se trateaza cu antidepresive.
După ce vei începe tratamentul, nu vei mai putea plânge deloc si vei deveni mai sociabilă. Consulta un psihiatru!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă niște aroganțe cu ei

| devilshelp a răspuns:

Trebuie sa fie cineva cu care sa te intelegi. Daca doar ii cataloghezi fara sa vorbesti cu ei nu o sa poti sa iti dai seama care merita si care nu. Baga-te in vorba cu ei ca nu o sa iti zica sa ii lasi in pace. Daca vrei sa vorbim mai mult trimite-mi in privat WhatsApp-ul sau Instagram-ul tau. Sunt tot fata, apropo laughing

| Treaem24 a răspuns:

Încearcă să te bagi si tu in seama cu fete cu băieți încearcă să vorbesti

| Lorelai17 a răspuns:

Si eu eram exact la fel ca si tine, pana in clasa a 12 a. Eram genul ala de persoana cuminte, care nu voia să supere pe nimeni. Nu avusesem nici macar primul sărut si ma simteam ultima ratată. Nimeni nu vorbea cu mine, cu excepția a 2 colegi și plângeam mereu. Totul s-a schimbat prin a 11 a când m.am împrietenit (greu) cu colega mea de banca de atunci care m.a ajutat f mult sa imi cresc încrederea în mine. Am început să ies, sa cunosc oameni noi si am devenit mai sociabila. Mai pe scurt: i stoped overthinking everything. Nu gandi prea mult. Fa lucrurile din impuls. Fa ce simți. U are awesome and u should show them. O sa die totul bine. Orixum a 9 a e de acomodare, pana va obisnuiti o sa mai dureze. Sper ca te.am ajutat!?