| nicoleee30 a întrebat:

Sunt impreuna cu iubitul meu de un an de zile.Eu il iubesc, el ma iubeste si relatia noastra, daca vreau eu ar putea fi foarte frumoasa.Acest baiat ma iubeste ff mult, pentru ceea ce sunt nu pentru cum arat.Este chiar un baiat de nota 10 si toata lumea il place si il considera de treaba.Insa aici apare problema.straight face Imi place mult, mult de un alt baiat.Si acest baiat e foarte frumos(mentionez ca si iubitul meu arata bine si ca este frumos si dulce) si incerc sa petrec cat mai mult timp cu el. Faptul ca sunt intr-un fel indragostita de el ma face sa il ignor tare pe iubitul meu, sa numai imi pese de el si sa nu ma intereseze deloc daca cumva ne despartim sau nu. Dar totusi acest baiat inca nu ma place tare incat sa inceapa o relatie cu mine desi stiu ca pot sa il cuceresc, dar in timp happy. Dar nu e asa un iubit grozav; nu petrece mult timp cu prietena lui si nu este asa grijuliu si atent cu ea cum ar trebui sa fie un baiat cu partenera(iubitul meu a fost mereu atent cu mine, si a avut mereu grija sa ma simt frumoasa). Intr-un cuvant acest baiat nu e deloc un iubit Ok, dar mie imi place mult si nu l-as lua neaparat pentru o relatie serioasa, ci mai degraba sa stiu ca este al meu, ca ma place si sa ne sarutam cand vrem, sa ne imbratisam si sa avem momente intime impreunahappy. Dar nu stiu ce sa fac?! Sa raman cu iubitul meu, cu care si am o relatie serioasa sau sa incerc in continuare cu acest baiat cu care probabil nu voi avea o relatie asa serioasa sad? Spuneti-mi va rog :X Funda! Si ce am vrut sa mentionez e faptul ca si acest baiat dar si iubitul meu ma conduc mereu acasa happy

Răspuns Câştigător
| sunnn a răspuns:

Ah.Stii cum se zice: nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard. Mai, ce sa zic, iubitul tau pare un tip super oke si unul pe care multe altele si l-ar dori, e ceva gen Mr Right din cate spui tu si crede-ma e greu sa obtii unulhappy eu cred ca esti foarte norocoasa. in legatura cu celalat nu merita osteneala. o fi el frumos, da' e smecheras asa, ii place sa domine el [asa reiese din ce zici tu], mai ales ca nu ia in serios realtiile neacordand timp iubitelor lui ceea ce e urat. pe scurt: nu-i pasa. cum te-a cucerit pe tine, asa a mai cucerit inca o mie. nu cred ca merita sa-l lasi pe Mr. Right al tau pentru un "Golanas". tu faci cum crezi, decizia e numai a ta. dar eu daca as fi in locul tau nu l-as lasa pe iubitul tau [mai ales ca zici ca il si iubesti], iar o relatie de un an inseamna totusi ceva

3 răspunsuri:
| cupcake02 a răspuns:

Esti penibila. Nu il iubesti nici pe prostul de langa tine pentru ca te gandesti la celalalt, si nici pe al doilea nu il vrei cu adevarat, ca atunci ai fi incercat de mult sa fii cu el. Si nu trage concluzii. Nu ai de unde sa stii cum e o persoana intr-o relatie inainte sa fii tu cu ea.

| Lullabies a răspuns:

Deci nu-mi vine sa cred ca mai exista cineva care are exact aceeasi problema ca si minee. deci vreau sa iti spun ca sunt exact, dar exact in aceeasi situatie ca si tinee, si nu stiu ce sa mai fac, mai ales ca iubitul meu si-a cam dat seama ca sunt indragostita de baiatul acela. sunt intr-o situatie disperata deoarece imi place enorm de tipul acela cu care sigur nu as avea o relatie serioasa, pentru ca e alt gen de om, dar arata super binee, ma conduce acasa, ne intalnim intamplator si stam cu orele de vorba, e dragut.Eu chiar nu stiu ce sa fac si mentionez ca relatia mea cu iubitul meu este de un an si jumatate. Intrebarea ta se aplica si la mine, si poate o sa ne dam seama ce sa facem. Sper sa fie o alegere corecta. Succes:* si sa ne spui ce ai facut pana la urma?

| Lullabies a răspuns:

Din punctul meu de vedere este foarte foarte greu sa il uiti pe acel baiat, pentru ca asa cum iti spuneam sunt exact in situatia ta. Deci pana nu il uiti pe celalalt nu poti avea o relatie frumoasa cu iubitul tau, nu poti sta cu el in minciuna. Mie una imi e foarte greu, chiar imposibil sa ma impac cu gandul ca nu sunt cu acel baiat pe care mi-l doresc foarte mult. deci chiar nu stiu ce sa fac.