| Andrei5001737 a întrebat:

Sunt împreună cu o fată de 6 luni, de 4 luni ne-am mutat împreună … chestia e ca eu sunt prea gelos … ea in urma cu acum 3 ani s-a văzut cu un băiat (își povestea problemele din familie) era foarte rău tratată … în schimb băiatul acela voia câte un pupic pe buze de fiecare dată de la ea, ea știe ca nu face de prima dată bine dar a continuat să se vadă cu el de 4 ori în 3 săptămâni, mai exact a început să vb cu el ca era din acelasi sat, pur și simplu a chemat-o în mașină și atâta tot. Până la urmă a pus punct și nu s-a ajuns la altceva, ea mi-a spus ca și-a dat seama ca se descarcă de probleme doar cat îi povestește și după când ajunge acasă începe calvarul și nu a mai continuat, în primele două luni de relație nu am avut treabă, dar după a început să mă macine gândul ca l-ar fi putut plăcea… am evitat sa o iau cu mine doar ca sa nu dea ochi în ochi cu el pentru ca știam ca innebuneam … în astea 4 luni nu a fost săptămâna în care să nu îi spun ca la un caz ca dam de această persoană nu vreau sa se uite deloc la el(cu toate ca astea trebuia sa vina din respect fără ca eu să îi spun) ieri ea era în mașină, eram în parcare a venit băiatul la mine a vb cu mine, suntem cunoștințe … el a plecat, am mers la ea și i-am spus ca am vb cu el și m-a întrebat unde și i-am zis ca în spatele mașini … instant l-a căutat cu privirea o secundă dar tot instant si-a întors capul înapoi dându-și seama ca făcut o greșeală… după care mi-a spus ca nu m-a crezut de aia s-a uitat, după ca instinctul ca nu a vrut și tot așa. A fost fata mare, ma gândesc ca încă se gândește la copilăria cu băiatul acela sau chiar are dreptate, poate l-a și plăcut un pic … nici eu nu știu ce să cred, tot ce simt este ca mă minte … ce e clar e ca am instruit-o cu câteva luni înainte ce să facă dacă e sa dam de persona aia și a făcut exact invers …. Până când sa merg la poligraf aștept răspunsuri de la voi și presupun ca și la un psiholog laughing
De atunci simt ca mi-a căzut lumea in cap.
Ea are 17 ani și eu 20.
Din ce mi-a spus ea nu l-a considerat nici măcar prieten.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iartă ori-ce ar fi ori câte ne dreptate și ori cât răutate și trădare și bă ce vrei tu frate iartă iartă iartă iartă ști cum? Cu toată inima ta și tot sufletul tău iartă. Isus ce făcut frate? în chinuri groaznice frate și dat sufletul și inima in chinuri groaznice a fost trădat minți bat jocorit luat la mișto și? ce făcut? Și cărat propria cruce propia cruce și cârat bă propria cruce și cârat și pe crucea aia toți am fost iertați de toate păcatele și mizerile și murdărie noastră iartă iartă frate orice rău ai vedea ai trăi în viața asta iartă și nu face tu legea ta și nici dreptate ta căci noi suntem oamenii frate nu Dumnezeule.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am ce?rolling on the floor))rolling on the floor))) ce ai făcut tu? ai instruito?rolling on the floor))rolling on the floor)) cum adică să instruiești un om când ești într-o relație cu el? Păi ce faci tu nu este gelezie și mai grav de atâta unde este crezi la armată? ce vrea sa insemne am instruito? Cum poți Sâte comporți cu o fată în halul de bolnav? Păi tu vezi cum o tratezi parcă ar fi sclavul tău omul ăla și nu partenerul tău de de o relație pe care doar voi doi știți în ce situație se află relație voatră dintre voi doi.

Gelozia ta este grav de bolnavâ... O fată o femeie un bărbat un băiat dacă are intenție Sâte înșele Sâte mintă Sâte vândă înlocuiască trădeze sau orice altceva ce-ți poate răni sufletul și inima cu Adevărat da cu Adevărat îți va spune că te-a înșelată nu va avea de ce să ascundă de ce Sâte mintă sau orice altceva prostesc chiar nu va avea de ce nu recunoscă ăsta este tot cu Adevărat.Și dacă te-a înșelată Doamne Dumnezeule ferește să nu pățești așa ceva cu prietena ta sau fata băiatul pe care îl iubești cu Adevărat da cu Adevărat nu purta Dușmânie nu purta ură nu purta invidie și Doamne Dumnezeule ferește săi faceți vreo prostie iartă da iartă cu Adevărat cu toată inima și tot sufletul tău cu Adevărat și doar iartă doar iartă nu faceți prosti și nu vă faceți rău unul altuia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Loațivă față în față stați și vorbiți că doi oamenii maturi și nu vă bateți joc de voi doi nu vă bateți joc de relația voastră dintre voi doi. dacă prietena ta ar fi avut i tangenți sau o oare care implicate cu băiatul bărbatul acela ți-ar fi spună Adevărul cu Adevărat nu ar fi avut de ce Sâte mintă nu ar fi avut de ce să-ți ascundă nu ar fi avut de ce să-ți spună minciunile sigur 1000%%% la 1000%%%% ți-ar fi spus Adevărul acea fată cu care ești tu in relație și nu vă dușmăniți nu va amăgiții și nici dezamăgiți unul pe celălalt.Și dacă îți spun că are altă treabă cu acel băiat și-l iubește pe acel băiat respectăi decizi frate și iartă ori-ce ar fi bă orice ar fi respectăi decizia frate și iartâi Lasăi să fie ei fericiți Lasăi să aibă parte unul de celălalt dacă ei asta își doresc și se iubesc ei doi lasăi frate să fie fericiți si respectăle decizia la amândoi frate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va dușmăniți frate nu va doriți râul unui altuia frate respectăle decizia frate și Lasăi să fie fericiți dacă ei se iubesc cu Adevărat unul pe celălalt frate nu te lua la ceartă cu nimeni și nici să scandale frate cu băiatul ăla sau Doamne ferește Doamne Dumnezeule ferește să vă bateți între voi ca animalele că nu ați putut sta la o masă să știți Adevărul cu Adevărat și să luați o decizie ca 3 oamenii matur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate Dumnezeu a dăruit omul cuvânt glas voce să poatâ spune omul ce are pe inimă ce are pe sufletul lui și inima lui păi de ce să vă certați frate? Ce rost are certă frate? ce rost are dușmânie frate? Prostia fără nicio limită stați frate și vorbiți că oamenii și loațivă o decizie și nu vă dușmăniți și nici ură nu purtați unui altuia Pentru prostile astea...