| Marius72272 a întrebat:

Sunt împreună cu o fată de 6 luni, de 4 luni ne-am mutat împreună … chestia e ca eu sunt prea gelos … ea in urma cu acum 3 ani s-a văzut cu un băiat (își povestea problemele din familie) era foarte rău tratată … în schimb băiatul acela voia câte un pupic pe buze de fiecare dată de la ea, ea știe ca nu face de prima dată bine dar a continuat să se vadă cu el de 4 ori în 3 săptămâni, mai exact a început să vb cu el ca era din acelasi sat, pur și simplu a chemat-o în mașină și atâta tot. Până la urmă a pus punct și nu s-a ajuns la altceva, ea mi-a spus ca și-a dat seama ca se descarcă de probleme doar cat îi povestește și după când ajunge acasă începe calvarul și nu a mai continuat, în primele două luni de relație nu am avut treabă, dar după a început să mă macine gândul ca l-ar fi putut plăcea… am evitat sa o iau cu mine doar ca sa nu dea ochi în ochi cu el pentru ca știam ca innebuneam … în astea 4 luni nu a fost săptămâna în care să nu îi spun ca la un caz ca dam de această persoană nu vreau sa se uite deloc la el(cu toate ca astea trebuia sa vina din respect fără ca eu să îi spun) ieri ea era în mașină, eram în parcare a venit băiatul la mine a vb cu mine, suntem cunoștințe … el a plecat, am mers la ea și i-am spus ca am vb cu el și m-a întrebat unde și i-am zis ca în spatele mașini … instant l-a căutat cu privirea o secundă dar tot instant si-a întors capul înapoi dându-și seama ca făcut o greșeală… după care mi-a spus ca nu m-a crezut de aia s-a uitat, după ca instinctul ca nu a vrut și tot așa. A fost fata mare, ma gândesc ca încă se gândește la copilăria cu băiatul acela sau chiar are dreptate, poate l-a și plăcut un pic … nici eu nu știu ce să cred, tot ce simt este ca mă minte … ce e clar e ca am instruit-o cu câteva luni înainte ce să facă dacă e sa dam de persona aia și a făcut exact invers …. Până când sa merg la poligraf aștept răspunsuri de la voi și presupun ca și la un psiholog laughing
De atunci simt ca mi-a căzut lumea in cap.
Ea are 17 ani și eu 20.
Din ce mi-a spus ea nu l-a considerat nici măcar prieten.
Deci până la urmă l-a plăcut sau nu?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ce conteaza daca l-a placut sau nu in trecut atat timp cat acum ea este impreuna cu tine?

,, ce e clar e ca am instruit-o cu câteva luni înainte ce să facă dacă e sa dam de persona aia și a făcut exact invers'' Tu vorbesti de o fiinta vie independeta cu creier sau de un catel? In locul fetei as pleca de langa tine..nu te supara.Este deplasat ce faci, ce ii ceri, ce gandesti.Gelozia acuta se rezolva la psiholog, nu tinandu-ti persoana iubita intr-o bula de plastic departe de ochii lumii, in casa.Din ce scrii aici acolo presimt ca se va ajunge.Imi pare rau.

| Daniilmati a răspuns:

Nu știu dacă această postare este adevărată sau este doar un troll, căci dacă este adevărată, este naibii de tristă.

Ce este cu acest scris de școală primară, cu acest comportament de băiat de 15 ani care stă toată ziua și face laba?

Vrei să îți spunem noi dacă i-a plăcut prietenei tale? Am fost noi acolo? Pune și tu mâna pe o carte, mai citește ceva, în loc să îți pui astfel de probleme existențiale.

Este vina ta că, la vârsta de 20 de ani, vârsta unui om la facultate, sau cu job, sau cu ambele, te implici în drame cu una de 17 ani, aflată maxim în al doilea an de liceu.