| Misha18 a întrebat:

Sunt in clasa a9-a si de multe ori la ora de romana avem de facut compuneri. astept cu nerabdare sa o citesc si incep bine dar dupa cateva secunde incepe inima sa-mi bata cu putere incep sa tremur sa transpir si incepe sa-mi tremure vocea ba chiar uneori ma pierd in randuri. incerc sa ma abtin dar nu pot. credeam ca imi trebuie timp ca sa ma acomodez dar a tecut aproape tot anul iar cu colegii ma inteleg super de parca ne-am cunoste de mici.cum sa fac sa scap de ceea ce m-i se intampla

Răspuns Câştigător
| 2gingers0souls a răspuns:

Trac + nesiguranta/incertitudine = ce simti tu cand citesti. Give it time... si se rezolva de la sine.