| 12manuq a întrebat:

Sunt in clasa aXIIa, si dupa cum stiti urmeaza saptamanile viitoare,mult vestitul Bac,sa zicem ca in timpul anului nu m-am omorat cu invatatul,am invatat comentariile la romana,dar nu le-am mai repetat (vreau sa fac asta saptamana asta),la matematica nu am asteptari mari vreau sa iau un 5, 50-6,si ma pregatesc pentru asta.Marea problema intervine la biologie,unde in timpul anului nu am invatat decat cateva lectii de aXIIa, iar de aXIa nimic.De cand am luat vacanta m-am apucat de invatat,si am invatat sistemul nervos,sistemul muscular, si sistemul osos.Credeti ca mai am timp sa recuperez, nu numai la biologie dar si la celelalte? Repet nu doresc sa iau 10 la toate,si stiu ce si ce si pe la matematica,la romana cum am zis am invatat in timpul anului comentariile, iar la biologie m-am pus pe treaba si sper sa recuperez.Astept raspunsuri din partea celor care au trecut prin ceea ce trec eu,si mi-ar fi de folos niste sfaturi utile, nu baliverne.Vă multumesc anticipat.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu să îngraşi porcul în ajun. Dar dacă te pui pe treabă şi depui mult efort şi concentrare pe învăţat poţi face faţă. Oricum tu nu ţinteşti prea sus, deci nu trebuie să te omori prea mult cu învăţatul. Repetă, să poţi recunoaşte informaţia.