| MariaaFairytale a întrebat:

Sunt noua la o scoala si imi place de un baiat din clasa mea! happy
Nu stiu ce sa fac sa ma bag in seama cu el..singurul lucru pe care il stie despre mine este numele meu si ziua mea de nastere care este aceeasi cu alui. big grin
Nu discutam..virtual,nu am discutat deloc, azi pentru ca am lipsit m-am gandit sa ii cer temele ca si o 'scuza' pentru a incepe o conversatie. Dar in rest nu vorbim..mai aruncam cateo privire in timpul orelor in clasa, si ma mai comenteaza cum face cu toti. gen, zice ceva profa si se refera la mine si el zice chestii 'off mai Maria laughing ' :". Cum sa ma bag in seama cu el? Si sa il fac cat de cat sa ma simpatizeze pentru a se putea ajunge la ceva mai mult? Si dupa ce ii cer temele cum sa discut o conversatie ce sa mearga mai departe? Adica ce sa discut?

Răspuns Câştigător
| caroline27 a răspuns:

Pia in primul and cand il vezi int-ro pauza, pur si simplu ii spui - Buna! Ce faci? Asa o sa discutati mai mult! Incetul cu incetul o sa va imprieteniti. Dupa ce va imprieteniti il intrebi daca are o iubita. Daca zice nu, ii spui ca simti ceva pentru el! Daca zice da, incearca sa afli fata! Daca o sa ii spui ca il iubesti, poata il faci si pe el sa te iubeasca! Multa bafta!