| MortActiune a întrebat:

Sunt pe cls 8
Nu-s un as la matematica dar in stadiul acesta stiu la examen matematica de 4.5 aprox si romana 6

Vreau raspunsuri pentru mate cele mai aspre si totodata notele obtinute in anii trecuti si cum ati reusit." Frica de examene nu prea am ca ma gandesc voi reusi-voi reusi
La Franceza cum a fost anul trecut dar la Engleza?
De obicei ce mai cer la partea orala? pentru limbi straine ca in scris trebuie sa stii gramatica vb si timpuri
Apropo dati exemple de teste la limbi straine examene, simulari etc
NU uitati cele mai aspre raspunsuri cu injuraturi daca puteti primesc funda. AStept sa-mi spuneti ce note ati luat la toate cele 4 materii si exemple pentru anul asta de invatat ce-i important.

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Salut.
Uite, eu nu injur nici daca imi dai funda pentru asta. Este josnic si nu se merita!

Acum, revenind...
Uite, frate, trebuie sa te mobilizezi. Daca nu ai putina ambitie cum ai vrea sa iei note mai mari de cat ai mentionat aici? Intrebandu-ne pe noi? Invatatul tine si de gradul tau de nepasare care se va vedea la un moment dat. Lucreaza teste de evaluare nationala, invata bine materia, mai intreaba la scoala profii ca e datoria lor si nu iti scoate nimeni ochii pentru ca iti pasa de viitorul tau, din contra.
Ai aici programa (materia pe care trebuie sa o inveti, listata) :
- la mate

ftp://liceulionneculce.ro/Examene/Evaluare%20Nationala/2013/04.%20Programe/Programa_Evaluare_Nationala_2011_Matematica.pdf

romana:

ftp://liceulionneculce.ro/Examene/Evaluare%20Nationala/2013/04.%20Programe/Programa_Evaluare_Nationala_2011_Limba_si_literatura_romana.pdf

Lucreaza teste si modele :

http://variante-subiecte-examene.blogspot.ro/......luare.html

Downloadeaza si nu mai sta pe ganduri! Gandeste-te ca ce faci acum te va influenta si iti va sustine sau nu planurile de viitor, iar daca acum nu acorzi suficienta importanta, vei regreta... :(
Ai aici destul de multe ajutoare legat de acest examen -

http://variante-subiecte-examene.blogspot.ro/p/admitere-liceu.html

Uite aici niste modele bune pentru eventuale teste de admitere la liceu, proba la engleza :

https://sites.google.com/......ba-engleza

Mai ai si aici :

http://cneminescu.licee.edu.ro/....../index.php

Sper ca te-am ajutat :> Succes la examene si fugi si invata!