| InnocentSmile a întrebat:

Ti-ai dorit vreodata sa te sinucizi? de ce?

Răspuns Câştigător
| Twp3w a răspuns:

Da! E prea cruda viata asta cu unii! Daca stai sa te gandestii alti sufera de boli cumplite cum ar fi sida sau sa fie paralizati si multe altele si tot lupta ca sa traiasca! Atunci ce sa mai vorbim de cei care au niste momente de tristete si care au depresii... Prima data trebuie sa ne punem in fata si pe cei care se lupta pentru a fi in viata si noi care suntem sanatosii ne omoram pentru lucruri minuscule
care daca stai asa si le meditezi cum trebuie le gasesti o solutie! Sau uni care sunt indragostiti si se despart si unul nu a tinut deloc la el si cealalta persoana a tinut si vrea sa se sinucida pentru ca nu mai este cu persoana aceea mi se pare o tampenie... Viata iti mai da si alte sanse dar toate la timpul lor! Va zic nu se merita sa te sinucizi si tzinand cont de faptul ca daca te sinucizi nu mai ajungi in rai si stim cu toti ca vream sa ajungeam acolo! Si daca facem lucrul asta chiar, ca numai exista cale de intoarcere spre D-zeu! Sper ca te-am ajutat! O zi buna! Fundaaa? :X

10 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

M-am gandit, dar nu pot sa zic ca mi-am dorit.straight face

| Lavy a răspuns:

Nu doamne! viata e frumoasa si trebuie sa o traiesti pentru ca de aceea tia dato dumnezeu! happytongue

| QuadruplePersonality a răspuns:

Da, pentru ca life sucks.

| AndreiZz a răspuns:

Nu,am avut momente aiurea, dar sa-mi doresc nu.Viata trebuie traita.

| liiifeiispiiink a răspuns:

Buna!
Sincer? Da am vrut.Dar apoi am auzit ca e mult mai greu in iad decat pe pamant,aici unde este toata familia mea care ma iubeste, chiar daca nu imi dau eu prea bine seama. Daca te sinucizi ajungi direct in iad si te vei chinui.
Viata e frumoasa si e un dar de la Dumnezeu!
Iubeste`o!
Pa, pa.

| Ladybuug a răspuns:

Da, chiar zilele trecute ma gandeam sa ma tai cu cutitul, din cauza ca m-au enervat ai mei la culme straight face.

| →Alee׃╳← a răspuns:

Da.pentru ca simteam ca nu sunt iubita, nu eram importanta pentru nimeni si pur si simplu am fost uitata de toata lumea.

| Larisa_9449 a răspuns:

Desi intrebarea este cam,, ...Nu te judec, pentru ca eu as fi vrut sa fac asta pentru ca desi sunt un copil, am o copilarie de r-a-h-a-t

| FlorynJako a răspuns:

Am vrut sa ma sinucid ca nu am mai avut bere laughing))))

ke motiv as avea sa ma sinucud?

| Ďεηy a răspuns:

Da,cand mi-a murit o prietenacrying
crying( sad