| Daysukki a întrebat:

Toata viata am fost inselata de catre cei mai buni prieteni ai mei.este oribil! si nu numai de ei ci de toti din jurul meu. eu am fost loiala si i-am tratat cu respect. ma gandeam la prietenii mei mai mult ca la mine si ii puneam pe ei pe primul loc. si ce primesc? mi-au intors spatele, m-au batut, m-au scuipat si m-au injurat."foarte frumos ". dintr-un motiv stupid si cretin. ori o cearta sau o neitelegere minora. dar asta rezulta ca eu pentru ei nu am insemnat nimic. ma plans enorm dupa toti prietenii mei. daca asta mi s-ar fi intamplat o data sau de vreo 2-3 ori nu eram asa de deprimata, dar mi s-a intamplat mereu cu toti prietenii. acum se intampla din nou. prietena mea cea mai buna are alt iubit iar eu nu mai exist. si dupa tot ce-am facut pentru ea, acum sunt un gunoi, un nimic... si m-am gandit sa o respind eu de data asta ca sa fiu sigura ca asa ceva nu mi se va mai intampla vreodata.
ganditi-va un pic. daca vi s-ar intampla asa ceva, ati mai putea zambi? sa fiti fericiti in continuare? nu. deloc.adica nu stiu de ce mi se intampla tocmai mie >! de ce? eu nu i-am barfit sau alceva. ba din contra i-am iubit foarte mult pe toti si ei dupa cativa ani de zile, dupa tot ce-am facut si dupa toate prin care am trecut impreuna, m-au abandonat. de ce?
de prosti ce-s ca altceva nu stiu. am facut bine cand am respins-o? ea zice ca tine la mine, dar nu o cred. cuvintele nu se masoara cu faptele! asta reiese din comportamentul ei. ma crede o ratangista. deci. eu am plans ca proasta dupa ea, si am ajutat-o si am vizitat-o, si i-am data apeluri si mesaje sa vad ce face, pentru ca imi pasa de ea. si? si? si? nimic. nu vreau sa mi se imaneze un trofeu, dar de ce ma resping oamenii? eu nu le fac nimic si totusi o fac. de ce? mi se intampla mereu! de aceia nu am prieteni. acum nu am nici macar unul singur. singurii care ma mai pot ajuta sunteti voi. sunt satula de lacrimi. ce sa fac? si cel mai tare ma doare ca ea s-a combinat cu baiatul de care eram atat de indragostita si dupa care am plans enorm. dar nu am zis nimic. si dupa o bucata de timp vine la mine si imi zice ca s-a despartit de el ca erau prea copii. va vine sa credeti? mie da, pentru ca mi s-a intamplat. ce sa fac? acum are altul si pun pariu ca o sa il lase cu ochii in soare. oare pot fi fericita vreodata?

Răspuns Câştigător
| No a răspuns:

Just be yourself! happy Nu le baga in seama pe acele fraiere. Si crede-ma, si eu pun suflet in orice, dar daca asta inseamna sa-mi strice ziua, nu sunt deacord.Pentru a fi plina de viata si incredere trebuie sa vezi partile bune ale vietii si sa te bucuri pana si de cel mai neinsemnat lucru. Fa-ti prieteni adevrati care iti iau apararea in fata acelor fraiere si te pretuiesc cu adevarat.
Am spus si din experienta kiss Bafta! In primul rand fi mai optimista. Da, stiu.acum e greu sa fi vesela cand ti s-au intamplat atatea. straight face Si eu am patit exact la fel ca tine si am fost trista o saptamana. In primul rand cauta-ti prieteni adevarati care sa te aprecieze pentru cea ce esti, care nu te mint, care te ajuta de fiecare data cand ai nevoie. Chiar daca va dura ceva timp sa ii gasesti, crede-ma.va meritawinking Un prieten e ca un trifoi cu patru foi : greu de gasit, dar norocos daca il ai! Si eu am avut o prietena care credeam ca mi-i cea mai buna prietena si ca asa va ramane. dar s-a dovedit a nu fi asa.
BAFTA in gasirea unei frumoase prieteniiwinking
P.S. si poate sunt si ei invidioasi pe tine ca inveti bine, ca esti frumoasa ( ca si mie mi s-a mai intamplat ). oricum, prefer sa fiu optimista si sa vad partile bune din viata.

3 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Bineinteles ca poti
si mie mi s-a intamplat si mi se intampla, mi-a pasat de prieteni, si din pacate inca imi mai pasa, chiar daca incerc sa nu mai arat atat de mult si sa ma schimb, sa devin mai indiferenta
nu pune prietenii pe primul loc in viata, acum prietenii sunt cei cu care iesi la un sc, prin cluburi te distrezi cand ai bani..., si cand dai de o greuate ramai cu ochii in soare straight face
de-acum o sa stii sa nu mai incredere in oricine si sa nu-ti mai pesewinking
si nu i se intampla numai tie, cred ca aproape tuturor ni se intampla, dar unii realizeaza mai repede, altii mai tarziu
si nu are rost sa fii suparata din cauza astawinking
gandeste-te ca nici nu ai avut nimic de pierdut, chiar daca ai fost dezamagita, injurata, barfita, tot ei se injosescwinking

| whatevernvm a răspuns:

Offhappy Pentru a ii considera prieteni pe toti pretendentii si pretendentele trebuie sa ii cunoscti foarte bine si sa ii incredere.

Prietenii adevarati trebuie sa stii sa ii alegi, si abia dupa cativa ani in care ii cunosti cu adevarat si in care iti demonstreaza ca prietenul la nevoie se cunoscte, atunci poti sa il numesti prieten.

Tine minte, nu tot ce zboara se mananca, asa si cu prietenii falsioh go on

| MissChocolatte a răspuns:

Draga mea Daysukki toti prietenii, ai mei, ai tai ai oricui te vor trada pentru ca asa sunt unii oamneni, nu isi dau seama de durerea pe care o provoaca altcuiva, si cu timpul ranesc multi oameni. Faza cu baiatul ala de care erai indragostita mi s-a parut cea mai naspa adica ...eu zic ca daca iubesti pe cineva lupti pentru el ( adica cu acest principiuu traiesc eu ). Atunci cand cuiva nu ii pasa de mine si ma trateaza ca pe ultima zdreanta eu ce respect sa mai am pentru persoana aia " te tratez dupa cum ma tratezi uu" asta doare cel mai tare si atunci cand cineva iti reproseaza de ce faci chestia asta spun " am invatat de la tine" sau " ei bine, asa esti si uu".Cat despre prieteni nu le mai da o asa mare importanta, atunci cand vad ca nu ii iubesti prea mult o sa se apropie de tine mai mult si mai mult pana cand o sa le placa prezenta ta si o sa va intelegeti bine.Si cand iubesti pe cineva, sau esti cu el, nu ii arata dragoste mai mult decat iti arata el tie, fiind ca daca ii arati ii dai ocazia sa te distruga, si sa te faca sa suferi.

Eu sper ca te'am ajutat, dar cred ca e mai bine ca uu sa te gandesti la toti prietenii pe care ii aii si sa nu le acorzi prea multa importanta 1-2 saptamani ...cativa o sa isi aminteasca de tine