| fzr23 a întrebat:

Toate fetele vor sa slabeasca. dar daca vrea sa ma ingras? spuneti'mi si mie o cura. stiu ca suna mai ciudat, dar chiar vreau asta. dau funda, promit!

Răspuns Câştigător
| GogosikaInfuriata a răspuns:

@fzr23 pentru ingrasare este important sa depunem masa musculara nu grasime happy de aceea mergi la o sala de forta, sau fa acasa exercitii cu gantere mai grele un pic si depunde un pic de efort dimineata si seara, o sa ai o pofta de mancare nebuna si in plus poti lua ceva suplimente naturale. Iti recomand Royal Jelly fiolele buvabile de ginseng si mentat (inlatura stresul) si te ajuta sa dormi mai bine happy

5 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Consuma dulciuri multe.

| lumeamea a răspuns:

Baga cat poti
fast-food
mananca dupa ora 10 noaptea
sa vezi ca da roade rapid
funda:X?

| TedMosby a răspuns:

Ai putea incepe sa mananci de la McDonalds.Mancarurile de acolo sunt extrem de bune pentru nevoia pe care o ai.

| fzr23 explică:

Tin sa precizes ca mananc destul de mult, poate niste exercitii sau ceva...

| cristina_6271 a răspuns:

Mancati mai bine mai des si mai putin in fiecare zi, decat rar si mult. Beti cel putin 2 litri de lichide zilnic – in principal apa, dar puteti sa beti si lapte si ceai. Daca doriti o gustare inre mesele principale, cele mai recomandate sunt salatele de fructe.
Prima zi a acestei cure de slabire – aproximativ 1750 calorii
- La micul dejun veti putea consuma: un kiwi, o banana, o felie de paine cu unt.
- Pranzul: un iaurt mic, sunca sau carne presata cu o felie de paine.
- Cina: un iaurt mic, o salata din piept de pui, boabe de porumb si salata verde, cartofi fierti.
A doua zi din aceasta cura de slabire – aproximativ 1600 calorii
- La micul dejun: o felie de paine, un ou fiert, un pahar cu suc de portocale, un strugure.
- La pranz: o felie de paine cu salata preparata din: porumb fiert, linte si fasole boabe fierte, rosii cherry, ceapa.
- La cina: salata de castraveti, ardei si rosii, piure de cartofi, cotlet de miel.
A treia zi – aproximativ 1500 calorii
- Mic dejun: salata de salata verde cu rosii si un sandvis cu sunca, o portocala.
- Pranzul plugarului: ceapa verde si o felie de paine cu cas.
- Cina: orez fiert cu garnitura de linte si conopida fiarta.
- Gustarile din timpul zilei vor consta in paine neagra cu unt si 1 fruct la alegere.
A patra zi – aproximativ 1400 calorii
- La micul dejun: 1 felie de toast cu mazare cu sos de rosii.
- Pranzul: 2 struguri, tzazici, o felie de paine, o banana.
- La cina: somon gatit cu zeama de lamaie si cu piper in folie de aluminiu; cartofi fierti cu coaja cu tot, 1 mar.
A cincea zi – aproximativ 1250 calorii in aceasta cura de slabire
- Micul dejun: un croissant cu o cafea care sa fie neaparat fara zahar.
- Pranzul: un cartof fiert, carne de vita fiarta, salata verde.
- La cina: supa crema preparata din legume, un mar.
A sasea zi – aproximativ 1100 calorii
- Micul dejun: o portocala, un bol de lapte cu cereale.
- Pranzul: o salata preparata cu avocaod, mozarella si 1 rosie.
- La cina: o felie de muschi de porc cu 2 cartofi copti, un kiwi.
- Pentru gustarile din timpul zilei puteti alege dintre legumele proaspete si salatele preparate cu cruditati.
In utlima zi a acestei cure de slabire cu ajutorul caloriilor, puteti sa consumati orice alimente doriti
Daca vedeti sau simtiti necesar, puteti repeta cura de slabire dupa ce faceti o pauza de doua saptamani. Nu scoateti din program exercitiile fizice, consumul cat mai mare de lichide si mersul pe jos.