| doroteea a întrebat:

Tocmai ma apuc sa citesc "Copiii capitanului Grant" de Jules Verne si vroiam sa va intreb: ati citit-o si voi? cum vi s-a parut? cum vi s-a parut si legatura intre "20 000 de leghe sub mari" si "insula misterioasa"? si care v-a placut dintre cele 3 carti? happy

Răspuns Câştigător
| ana1995 a răspuns:

Toate cartile lui Jules Verne sunt extrem de frumoase. Merita sa le citesti. Eu am scris cu cartile acelea. Sunt foarte speciala, asta demonstrand ca Jules Verne nu e un scriitor oarecare. E frumoasa si Copiii capitanului Grant. Sa citesti dupa aceea si Capitan la 15 ani. Calatorie spre centrul Pamantului in 80 de zile. Sper ca ti-am putut fii de ajutor. - Ann'

4 răspunsuri:
| doroteea explică:

Am citit Capitan la 15 ani si Calatorie spre centrul pamantului happy

| Dumnezău a răspuns:

De fapt Insula misterioasa se leaga de celelalte doua, ca apar Nemo si Ayrton a.ca.a Ben Joyce devil Cel mai mult mi-a placut Insula misterioasa ca 20000 de leghe sub mari era prea tehnica si rigida, dar si Copiii Capitanului Grant e frumoasawinking

| miky_1289 a răspuns:

Mie mi-a placut 20. 000 de leghe sub mari!

| bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb a răspuns:

Si eu m-am apucat de ieri sa citesc copiii capitanului grant si la inceput nu m-a atras dar apoi a inceput sa imi placa