| elenusa12 a întrebat:

Toti ma considera urata pentru ca la scoala imi tin mereu parul prins si pentru ca sunt prima la clasa, dar in afara de cativa colegi, toti imi spun ca sunt draguta. pana la urma cine are dreptate ca nu-imi dau seama. PS: eu ma consider frumoasa, dar ma intereseaza mai mult parerea celorlalti.

Răspuns Câştigător
| PsihinG a răspuns:

Daca atunci cand te uiti in oglinda iti place ce vezi, e foarte bine. "Mai intai trebuie sa ne iubim pe noi insine ca sa-i putem iubi si pe altii".
Nu poti convige pe toata lumea sa aive aceeasi parere despre tine, poate ca unii din colegi tai sunt invidiosi, sau nu esti genul lor.
Nu te ingrijora, fi in continuare tu insati si simte-te bine in pielea ta.

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Ce treaba ai tu de parerea celor din jur? Important e sa te simti tu bine in pielea ta, nu sa fi dependenta de parerea altora despre tine.Cine te place, te place asa cum esti, nu te mai stresa atat pentru niste chesti atat de puerile!

| senstein a răspuns:

Da-ne o poza sa te vedem si pe urma putem sa ne dam cu parerea.

1. Daca esti prima la clasa nu inseamna ca esti urata;
2.Cum zicea si cel de mai sus, daca iti place ce vezi in oglinda, e foarte bine;
3.Nu te lua dupa toti prostii, raspunde-le cu aceiasi moneda, spune-le si tu ca-s urati, orice care sa-i supere;
4.Nu pune la suflet toate rahaturile;