| Laura927 a întrebat:

TPU am nevoie mare de ajutor!

Cum pot sa imi dau seama daca un site de shopping online este real.

Vreau sa cumpar o pereche de pantofi, problema este ca nu stiu cum sa verific site-ul( este American ).

Multumesc anticipat, chiar am nevoie de sfaturi folositoare.

Funda

Ps.nu stiu unde merge incadrata intrebarea, mutati-o voi daca stiti unde.

3 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Pai nu poti dar daca este american platesti cu cardul, si daca mergi la banca iti explica chestia cu security
dar vezi ca o sa platesti taxe vamale si tva in total 36 % din valoarea produsului cumparat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Astepti sa iti vina comanda. daca ai probleme poti declara oricand la banca ca banii care ti au fost luati din cont e frauda si ei iti vor inapoia banii si isi vor rezolva problema cu vanzatorul.

| 0x11111051 a răspuns:

Daca la site la inceput, unde dai sa cumperi, este scris HTTPS, atunci este un site real, si banii se duc deodata la proprietar. Daca este HTTP, atunci site-ul n-are securitate, si sa faci cumparaturi pe asa un sait este egal cu sa te arunci de la balcon.